Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський 8 лютого озвучив вісім ключових пріоритетів своєї діяльності, підбиваючи підсумки року перебування на посаді.
Серед головних завдань на посаді Сирський назвав такі:
- Збереження життя військовослужбовців. Ключовими напрямками програми є: технологізація армії, удосконалення підготовки українських захисників, покращення надання медичної допомоги на всіх етапах. Важливий аспект реалізації програми – це дії командирів підрозділів, адже на них покладена максимальна відповідальність за збереження життя особового складу.
- Використання безпілотників. За словами Сирського, протягом 2024 року держава поставила на фронт понад 1,3 млн безпілотників. За рік кількість цілей, уражених ударними БпЛА різних типів, перевищила 461 тисячу.
- Пріоритет 3: покращення підготовки українських військовослужбовців. Збільшено термін базової загальної військової підготовки (БЗВП) до 1,5 місяця, що дало змогу наростити програму навчання та включити до неї необхідні сучасні елементи, зокрема РЕБ та БпЛА. «Розглядаємо можливість подовження базової підготовки до 2 місяців. Посилюємо підготовку інструкторів. Провели успішний експеримент щодо проведення БЗВП на тилових фондах бойових бригад. Крім того, я наполягаю на забезпеченні 14-денного курсу адаптації у військових частинах після БЗВП ще перед бойовою роботою», – йдеться у дописі.
- Нарощування ударів по військових об’єктах на території Росії. Військові частини, арсенали, склади зберігання, цехи підприємств ВПК, нафтопереробні заводи, які забезпечують пальним російську армію, та інші об’єкти будуть атаковані, допоки триватиме агресія москви проти нашої держави, наголосив головнокомандувач. «Дистанція ураження DeepStrike углиб території рф вже досягла 1,7 тис. км. Готуємо нові далекобійні засоби, і вони будуть застосовані. За цей рік цілями успішного комплексного вогневого ураження на території російської федерації стали 377 об’єктів військового призначення. Повітряними Силами та іншими складовими сил оборони протягом року знищено 9 200 повітряних цілей різних типів, що у 2,4 раза більше, ніж у 2023 році (3 798)», – написав Сирський.
- Пріоритет 5: нестандартні дії. Не лише оборона: «Україна здатна контратакувати, бити та гнати ворога. Це довели оборона Києва, Харківська наступальна операція, звільнення правобережної Херсонщини. Це продемонструвала й Курська операція. Ми створили буферну зону на Курщині, зруйнувавши замисел ворога почати новий наступ на Суми та Харків. Також цією операцією послабили тиск на деякі ділянки фронту».
- Пріоритет 6: аудит військових частин та органів військового управління, зокрема Генерального штабу. Сирський наголосив, що за результатами аудиту було розформовано або скорочено низку військових структур і установ, що дозволило усунути дублювання функцій, прибрати невластиві функції та зменшити невиправдано роздуті штати. Генеральний штаб став дієвим органом військового управління.
- Пріоритет 7: нарощення спроможностей. За словами Сирськго. Генштаб ЗСУ створив штурмові підрозділи (роти, батальйони), які під час ведення активних бойових дій (наступу), у тому числі у Курській області, показали свою ефективність. Також розпочато формування окремого навчального Центру підготовки фахівців радіоелектронної боротьби.
- Пріоритет 8: єдність – запорука стійкості. «Я регулярно зустрічаюся з ними на передовій, чую їхні пропозиції і побажання, працюю разом із ними на пунктах управління над новими рішеннями для фронту. Знаю, що вони втомлені. Для багатьох ця війна триває вже скоро 11 років. Три останні роки – без відпочинку, у постійній боротьбі. Чи є проблеми? Так, є. Але ми знаємо про ці виклики та робимо все можливе, щоб їх подолати», – наголосив він.
8 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський призначив генерал-полковника Олександра Сирського новим головнокомандувачем Збройних сил України – замість Валерія Залужного
Форум