Доступність посилання

На трьох танкерах, які заходили в російські порти, в Середземному морі сталися вибухи – Reuters


Російське судно Ursa Major за день до затоплення, 22 грудня 2024 року
Російське судно Ursa Major за день до затоплення, 22 грудня 2024 року

На трьох нафтоналивних суднах у різних частинах Середземного моря за останній місяць сталися вибухи, причини яких встановити поки що не вдалося, повідомляє агенція Reuters із посиланням на джерела в індустрії морських перевезень та служб безпеки. Усі три танкери, судячи з даних сервісів, що відстежують рух суден, нещодавно відвідували російські порти.

Як зазначає Reuters, ідеться про перші за кілька десятиліть випадки вибухи на бортах цивільних суден у Середземному морі.

15 лютого в порту Савони на півночі Італії після вибуху пошкодження корпусу на метр нижче за ватерлінію зазнав танкер «Сіджевел» (Seajewel), оператором якого є грецька компанія Thenamaris. На цьому ж танкері через 20 хвилин стався ще один вибух, який не завдав шкоди судну. Прокуратура Савони з’ясовує обставини події.

У турецькому порту Джейхан наприкінці січня вибухом був пошкоджений танкер «Січарм» (Seacharm), оператором якого також є компанія Thenamaris, розповіли два джерела Reuters.

Компанія Thenamaris на запит агенції про коментарі оперативно не відповіла.

Третій інцидент із танкерами стався в Лівії у лютому. Судно «Грейс Феррум» (Grace Ferrum) зазнало таких значних пошкоджень, що знадобилося проведення рятувальної операції, розповіли три джерела Reuters. Оператором судна є кіпрська компанія Cymar, воно ходить під прапором Ліберії. Коментарі Cymar агенції також отримати не вдалося.

Представники індустрії морських перевезень у розмові з Reuters заявили про зростання занепокоєння через серію вибухів.

Агентство нагадує, що наприкінці грудня стався вибух у машинному відділенні російського суховантажного судна «Урса Майор» (Ursa Major). Суховантаж, який кілька років доставляв вантажі для російських військових у Сирії, затонув, доля трьох членів екіпажу невідома.

Власник судна «Урса Майор», група компаній «Оборонлогістика», що входить до структури міністерства оборони РФ, оголосила, що на суховантаж було здійснено «цілеспрямовану терористичну атаку».

Видання «Українська правда» стверджувало, що танкер «Сіджевел» входить до російського тіньового флоту, на якому, попри санкції, перевозиться російська нафта до Європи. Видання також писало, що танкер нещодавно відвідував турецький порт Джейхан.

Тіньовий флот, як стверджують розслідувачі, Росія використовує для перевезення нафти та нафтопродуктів, щоб уникнути європейських та американських санкцій. До нього входять кілька сотень судів, які формально не пов’язані з Росією.

Форум

XS
SM
MD
LG