Доступність посилання

ТОП новини

Столтенберґ: для Китаю мають бути наслідки за підтримку Росії


Столтенберґ сказав, що за останні два роки 90 відсотків російської мікроелектроніки походить з Китаю
Столтенберґ сказав, що за останні два роки 90 відсотків російської мікроелектроніки походить з Китаю

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ 17 червня заявив, що Китай надає Росії технології, які продовжують її повномасштабне вторгнення в Україну, і наголосив, що для Пекіна мають бути наслідки через це.

«Пекін не може мати і те, й інше. У якийсь момент – якщо Китай не змінить курс – союзники мають змусити його заплатити. Мають бути наслідки», – сказав Столтенберґ у Центрі Вільсона у Вашингтоні.

Столтенберґ сказав, що за останні два роки 90 відсотків російської мікроелектроніки походить з Китаю, і що Китай працює над покращенням можливостей російських супутників.

«Загрози – не регіональні, – сказав Столтенберг. – Китай розпалює найбільший збройний конфлікт у Європі з часів Другої світової війни, і в той же час він хоче підтримувати добрі відносини із Заходом».

Генсекретар зазначив, що НАТО стикається з загрозами із боку Китаю, пов’язаними з Росією, Індо-Тихоокеанським регіоном і Арктикою.

За його словами, «зростаюча згуртованість між Росією і її авторитарними друзями в Азії робить ще більш важливим те, щоб ми співпрацювали з нашими друзями в Індо-Тихоокеанському регіоні».

Австралія, Японія, Південна Корея і Нова Зеландія, що не є членами НАТО, візьмуть участь у саміті НАТО у Вашингтоні 9-11 липня як спостерігачі.

Генеральний секретар зазначив, що війна Росії проти України буде «найбільш нагальною темою» для обговорення на саміті разом із витратами НАТО на оборону.

Столтенберґ заявив, що оголосить нові цифри витрат на оборону для союзників по НАТО пізніше, коли зустрінеться з президентом США Джо Байденом.

«Цього року більше ніж 20 союзників витратили щонайменше два відсотки ВВП на оборону», – сказав Столтенберґ.

Він додав, що збільшення витрат на оборону зміцнило обороноздатність України, і що шлях до миру – це більше зброї для України.

Витрати на оборону багатьох європейських країн різко зросли після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Хоча Україна не стане членом альянсу на Вашингтонському саміті, Столтенберґ сказав, що НАТО «побудує міст» до майбутнього членства України, і високо оцінив Раду Україна-НАТО, створену минулого року на саміті у Вільнюсі.

«Ми допомагаємо забезпечити, щоб українські збройні сили були все більш і більш оперативно сумісними з НАТО, відповідали стандартам і доктринам НАТО, – сказав Столтенберґ. – Ідея полягає в тому, щоб так наблизити їх до членства, щоб, коли ми досягнемо консенсусу, ми могли одразу зробити їх членами».

Раніше в інтерв’ю британському виданню The Telegrap генеральний секретар НАТО заявив, що в альянсі обговорюють можливість вилучення частини ядерних ракет зі сховищ і переведення їх у режим готовності через зростання загроз із боку Росії й Китаю.

«Я не вдаватимуся до оперативних подробиць про те, скільки ядерних боєголовок має бути приведено в стан готовності і скільки потрібно тримати в запасі, але нам потрібно проконсультуватися з цих питань. Саме цим ми й займаємось», – сказав Столтенберґ.

Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав такі коментарі «нічим іншим, як черговою ескалацією напруги», заявивши, що вони суперечать комюніке саміту миру, в якому йдеться про неприпустимість будь-якої загрози використання ядерної зброї в контексті України.

Форум

XS
SM
MD
LG