Міністерство фінансів США наклало санкції на високопоставленого угорського урядовця, керівника апарату прем’єр-міністра Угорщини Антала Рогана за причетність до корупції.
Як повідомив Державний департамент США, санкції запровадили відповідно до так званого закону Магнітського, спрямованого проти винних у порушеннях прав людини і корупції в усьому світі.
За повідомленням Держдепартаменту, під час перебування на посаді Роган організовував схеми, спрямовані на встановлення контролю над стратегічними секторами угорської економіки.
«Міністр Роган відіграв центральну роль у створенні системи в Угорщині, яка принесла користь йому самому і його партії за рахунок угорського народу. Діяльність Рогана є символом ширшої атмосфери безкарності в Угорщині, де ключові елементи держави були захоплені олігархами і недемократичними гравцями», – йдеться в заяві.
У Державному департаменті наголосили, що США продовжують закликати лідерів Угорщини боротися з корупцією «активно, однозначно й рішуче».
«Більш прозора Угорщина сприятиме зміцненню Трансатлантичного альянсу та більш процвітаючій Європі», – йдеться в повідомленні.
У Міністерстві фінансів США зазначили, що корупція в державному секторі в Угорщині погіршується вже більше ніж десять років, що призвело до того, що Угорщина другий рік поспіль отримала найнижчий бал серед усіх держав-членів Європейського союзу за Індексом сприйняття корупції Transparency International.
Відповідно до оголошених заходів, Антал Роган не має права в’їжджати на територію Сполучених Штатів Америки, і якщо у нього там є активи, вони будуть заморожені.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав санкції США «особистою помстою» Рогану і висловив задоволення тим, що через кілька днів Сполучені Штати «очолять люди, які сприймають Угорщину як друга, а не ворога».
На початку цього місяця стало відомо, що Угорщині офіційно відмовили у фінансуванні Європейського союзу на суму близько мільярда євро, яке блок заморозив через звинувачення в корупції.
У звіті, опублікованому в липні, Європейська комісія заявила, що Угорщина не відповідає демократичним стандартам ЄС, зокрема, щодо політичного фінансування, конфлікту інтересів і незалежності медіа.
Читайте також: Від Сороса до Путіна: парадокси політики Віктора Орбана
Форум