Сполучені Штати запроваджують санкції проти нафтового сектору Ірану – про це повідомили Державний департамент і Міністерство фінансів США 13 березня.
Зокрема, за повідомленням американського Мінфіну, Управління контролю за іноземними активами (OFAC) внесло до санкційного списку міністра нафти Ірану Мохсена Пакнеджада. За повідомленням, посадовець «контролює експорт іранської нафти на десятки мільярдів доларів і виділив нафту на мільярди доларів збройним силам Ірану на експорт».
Крім того, OFAC запровадило санкції проти кількох юридичних осіб у багатьох юрисдикціях, в тому числі Китайської Народної Республіки та Індії, за володіння або експлуатацію суден, які доставляли іранську нафту до Китаю або піднімали іранську нафту зі сховища в китайському Даляні.
Читайте також: Китай має намір провести зустріч із Росією та Іраном у Пекіні
«Сьогоднішні санкції створюють додатковий тиск на «тіньовий флот» та інші судна, від яких Іран залежить для доставки своєї нафти до КНР, просуваючи наміри Сполучених Штатів скоротити експорт нафти з Ірану до нуля», – йдеться в повідомленні.
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що влада Ірану продовжує використовувати надходження від нафтових ресурсів країни для «просування своїх вузьких, тривожних інтересів за рахунок іранського народу».
За даними Управління, Міністерство нафти Ірану та армія країни покладаються на «величезний тіньовий флот кораблів, аби приховати поставки на мільярди доларів за постачання до КНР».
Управління також повідомило про санкції проти кількох кораблів і компаній, зареєстрованих за межами Ірану, на які іранська влада покладається для «оптимізації ефективності свого танкерного флоту».
Читайте також: Іран не вестиме переговори зі США «через залякування» – голова МЗС
Під час свого першого терміну на посаді Трамп вивів Сполучені Штати з ядерної угоди 2015 року між Іраном і світовими державами та відновив санкції, які були скасовані відповідно до її умов. Трамп заявив, що умови цієї угоди недостатньо жорсткі, щоб перешкодити Ірану отримати ядерну зброю.
Після повернення на посаду в січні Трамп відновив свою кампанію «максимального тиску», яка була наріжним каменем його політики щодо Ірану під час його першого терміну, з метою скоротити експорт нафти Тегерана до «нуля».
Експерти вважають, що Сполучені Штати навряд чи зможуть повністю припинити продажі нафти Ірану, але можуть їх суттєво скоротити.
Форум