США 15 березня запровадили санкції проти чергових осіб у владній структурі президента Росії Володимира Путіна через неспровоковане вторгнення Москви в Україну і ввели нові обмежувальні заходи щодо Олександра Лукашенка, близького союзника Путіна.
Державний департамент США запровадив санкції проти 11 російських військових лідерів, у тому числі кількох заступників міністра оборони та Віктора Золотова, начальника Національної гвардії Росії і члена Ради безпеки президента Росії Володимира Путіна.
Будь-які американські активи, які ці особи могли мати в США, були заморожені в рамках заходів, які забороняють громадянам США мати справу з особами, що потрапили під санкції.
Крім того, Міністерство фінансів США запровадило заходи щодо чотирьох росіян і однієї організації, яких звинуватило у причетності до приховування подій навколо смерті викривача Сергія Магнітського чи у причетності до порушення прав правозахисника Оюба Тітієва.
Директорка Управління з контролю за іноземними активами Андреа Гакі заявила, що санкції є наслідками для тих осіб, які займаються корупцією або пов’язані з грубими порушеннями прав людини.
«Сьогоднішні заходи демонструють, що Сполучені Штати продовжуватимуть накладати конкретні та значні наслідки для тих, хто займається корупцією або пов’язаний із грубими порушеннями прав людини», – сказала Гакі.
«Ми засуджуємо напади Росії на гуманітарні коридори в Україні та закликаємо Росію припинити свою неспровоковану і жорстоку війну проти України», – додала вона.
За даними проєкту Castellum, за два тижні Росія стала світовим лідером щодо кількості введених проти неї санкцій. Загальна їх кількість перевищила 5,5 тисячі. Більше ніж половина з них запроваджені останніми днями через російське збройне вторгнення на територію України. На другому місці за кількістю санкцій перебуває Іран, щодо якого їх на третину менше – 3616.