Доступність посилання

ТОП новини

Dubai Unlocked: після розслідувань про власників нерухомості в Дубаї ОАЕ можуть повернутися до «сірого списку» FATF


У лютому 2024 року FATF виключила Об’єднані Арабські Емірати зі свого «сірого списку». Після виходу проєкту Dubai Unlocked це рішення можуть переглянути
У лютому 2024 року FATF виключила Об’єднані Арабські Емірати зі свого «сірого списку». Після виходу проєкту Dubai Unlocked це рішення можуть переглянути

Після публікації серії журналістських розслідувань про власників елітної нерухомості в межах міжнародного проєкту Dubai Unlocked, до якого також долучились «Схеми» (Радіо Свобода), у Міжнародній групі з протидії відмиванню брудних грошей (Financial Action Task Force – FATF) заявили, що можуть повернути Об’єднані Арабські Емірати до свого «сірого списку» за нездатність ефективно протидіяти незаконним грошовим потокам, з якого країну виключили на початку цього року. Про це повідомило іспанське видання InfoLibre.

У лютому 2024 року FATF виключила Об’єднані Арабські Емірати зі свого «сірого списку» – такий крок, як повідомляється, лобіювала еміратська влада, і FATF визнала «значний прогрес» у боротьбі з відмиванням грошей. Але після виходу проєкту Dubai Unlocked це рішення можуть переглянути.

«Ми притягнемо Об’єднані Арабські Емірати до відповідальності за заходи, які вони вжили або не вжили. Експерти FATF переглянуть факти з розслідування Dubai Unlocked, які вони візьмуть до уваги при переоцінці зусиль ОАЕ щодо боротьби з відмиванням грошей», – заявив президент FATF Раджа Кумар у коментарі норвезькій газеті E24 (партнера проєкту Dubai Unlocked).

Рішення FATF про включення певних країн до «сірого списку» означає, що вони підпадають під пильний фінансовий моніторинг. Наразі у «сірому списку» – 21 країна, зокрема, Сирія, Ємен, Болгарія, Хорватія та Венесуела.

Dubai Unlocked – це міжнародний розслідувальний проєкт, в основі якого лежить масив даних про власників нерухомості в Дубаї, отриманий Вашингтонським центром оборонних досліджень (C4ADS). Ці дані згодом передали норвезькому фінансовому виданню E24 і Проєкту з розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP), який і координував роботу медіа з усього світу.

Журналісти з понад 70 видань з 58 країн встановили власників прихованої елітної нерухомості на мільярди доларів в Дубаї – найбільшому місті в Об’єднаних Арабських Еміратах: від бізнесменів, наркобаронів – до політиків, колишніх і чинних посадовців з різних країн, частина з яких перебуває під санкціями або фігурує у кримінальних провадженнях.

Дані про нерухомість, що лежать в основі проєкту Dubai Unlocked, були отримані з численних витоків даних, переважно за 2020 та 2022 роки з Земельного департаменту Дубаю, а також комунальних підприємств, що перебувають у державній власності ОАЕ.

Українські дані дубайського витоку в межах цього проєкту опрацьовували дві розслідувальні редакції – проєкт Радіо Свобода «Схеми» та «Слідство.Інфо». Серед власників нерухомості в Дубаї журналісти «Схем» знайшли родичів чинних та колишніх українських високопосадовців, народних депутатів, митників, суддів та прокурорів – загальна вартість знахідок становить близько сотні мільйонів доларів.

Форум

XS
SM
MD
LG