Доступність посилання

Шмигаль: завтра будуть консультації з парламентарями щодо ратифікації угоди про надра зі США


За його словами, після ратифікації в парламенті ця угода набере чинності
За його словами, після ратифікації в парламенті ця угода набере чинності

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд проведе завтра, 1 травня, консультації з головами фракцій, груп і керівництвом Верховної Ради щодо ратифікації угоди про українські копалини зі США.

«Завтра у нас передбачені консультації з головами груп і фракцій, і керівництвом парламенту щодо деталей цієї угоди. Будемо їх ознайомлювати», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

Шмигаль пояснив, що угода є міжнародною і має бути ратифікованою у Верховній Раді.

«Після ратифікації в парламенті ця угода набере чинності і ми зможемо рухатися далі і підписувати технічну угоду між юридичними особами США і України», – додав прем’єр.

Раніше агенція Bloomberg з посиланням на джерело повідомила, що Україна готова підписати зі США угоду про природні ресурси, міністр економіки України Юлія Свириденко перебуває на шляху до Вашингтона для підписання угоди.

Шмигаль очікує, що цю угоду підпишуть протягом найближчої доби.

У рамках угоди США і Україна прагнутимуть створити умови для «збільшення інвестицій в гірничодобувну промисловість, енергетику і пов’язані з ними технології в Україні», йдеться в проєкті документа, з яким ознайомилося агентство Bloomberg News. Вашингтон також визнає наміри Києва, щоб угода не суперечила його планам щодо вступу до ЄС.

Ще одним проривом стало те, що США погодилися, що лише майбутня військова допомога, яку вони можуть надати Україні після підписання угоди, буде зарахована до їхнього внеску до фонду, згідно з документом.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль днями заявив, що Вашингтон відмовився від свого наполягання на включенні в угоду допомоги на десятки мільярдів доларів, наданої з початку російського вторгнення.

Про це Шмигаль заявив після зустрічі з міністром фінансів США Скоттом Бессентом, на якій обговорювали, серед іншого, цю угоду.

Читайте також: «Жодної такої міжнародної угоди ніколи в світі не було» – що (не) так із новою угодою про надра?

Трамп просував угоду з початку свого другого терміну в січні. Обидві сторони були готові в лютому підписати угоду щодо природних ресурсів, але її було відкладено після того, як зустріч Трампа та президента України Володимира Зеленського в Овальному кабінеті перетворилася на суперечку.

Форум

XS
SM
MD
LG