Доступність посилання

ТОП новини

СБУ: встановлено 497 осіб, які вчиняли підпали і готували теракти біля будівель ТЦК


У СБУ заявляють, що спецслужби РФ останнім часом активізували спроби влаштування диверсій і терактів поблизу і в будівлях ТЦК
У СБУ заявляють, що спецслужби РФ останнім часом активізували спроби влаштування диверсій і терактів поблизу і в будівлях ТЦК

Служба безпеки України разом із Національною поліцією, починаючи з 2024 року, встановила 497 осіб, які вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів «Укрзалізниці» і встановлювали саморобні вибухові пристрої, «влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліцейських», повідомив перший заступник голови СБУ Сергій Андрущенко.

«Затримання злочинців… відбувається буквально «по гарячих слідах» у режимі 24/7. І наразі немає жодного випадку, коли б ми не знайшли виконавця», ‒ сказав Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.

За його словами, СБУ намагається спрацьовувати на випередження і завчасно протидіяти розвідувально-підривній діяльності спецслужб РФ, які останнім часом активізували спроби влаштування диверсій і терактів поблизу і в будівлях ТЦК.

«Ми розуміємо, що ворог обирає ці обʼєкти не випадково», ‒ зауважив Андрущенко, додавши, що терактами щодо військових російські спецслужби намагаються дестабілізувати ситуацію, зокрема, дискредитувати діяльність ТЦК, зірвати мобілізацію, посіяти недовіру громадян до Сил оборони.

Перший заступник голови СБУ також повідомив про нову тактику російських сил: влаштовувати дистанційний підрив саморобного вибухового пристрою, коли особа, яка його встановлює, ще перебуває поруч.

«Таким чином росіяни фактично ліквідовують виконавця «втемну», щоб прибрати свідка злочину і не виплачувати йому обіцяні гроші», – кажуть у СБУ.

Читайте також: Небезпечний тренд: ФСБ вербує українських дітей для підпалів авто ЗСУ

За словами Андрущенка, виконавців для підривів спецслужби Росії вербують через месенджери й інтернет-спільноти швидкого заробітку, а на співпрацю частіше погоджується молодь або безробітні, яким надалі куратори повідомляють локацію для вчинення теракту і місце зберігання саморобного вибухового пристрою, який готує інша група агентів.

Андрущенко наголосив, що підриви будівель ТЦК й інших обʼєктів ‒ це серйозні злочини, які Кримінальний кодекс України класифікує як терористичний акт, вони караються 15 роками тюрми або довічним позбавленням волі.

За даними поліції, вдень 5 лютого поблизу місцевого територіального центру комплектування у Кам’янці-Подільському на Хмельниччині стався вибух – загинула людина, ще четверо поранені. За словами мера міста Михайла Посітки, загинула людина, яка принесла нібито передачу – вона вибухнула.

Читайте також: Вибух біля ТЦК у Павлограді: СБУ затримала трьох чоловіків, яких підозрюють у роботі на спецслужби РФ

Від початку лютого сталися два вибухи біля будівель ТЦК. 1 лютого у Рівненському ТЦК пролунав вибух, унаслідок якого загинула одна людина, ще восьмеро були поранені. Наступного дня, 2 лютого, біля будівлі ТЦК у Павлограді на Дніпропетровщині також стався вибух, була поранена людина.

5 лютого правоохоронці повідомили про затримання трьох чоловіків, яких підозрюють у підриві саморобного вибухового пристрою біля будівлі ТЦК у Павлограді. За даними слідства, підозрюваних дистанційно завербували представники російських спецслужб, запропонувавши гроші в обмін на співпрацю.

Служба безпеки 5 лютого також повідомила деталі про вибух у будівлі територіального центру комплектування в Рівному. За даними слідства, російського агента використали «втемну» і «навмисно підірвали разом із вибухівкою, з якою він зайшов всередину будівлі». Відомство додає, що фігурант справи – 21-річний безробітний чоловік із Житомирської області. Його завербував представник російських спецслужб, коли він шукав заробіток у телеграмі.

Форум

XS
SM
MD
LG