З двома полоненими громадянами Китаю сьогодні спілкувалися слідчі Служби безпеки України, повідомив український президент Володимир Зеленський, опублікувавши відео розмови.
За словами обох іноземців, вони потрапили у полон до українських військових на своєму ж першому бойовому завданні. У СБУ повідомили, що одного захопили біля населеного пункту Тарасівка, іншого – поблизу Білогорівки.
За даними відомства, один із полонених, безробітний 1991 року народження, був завербований представником РФ безпосередньо у Китаї. У лютому 2025 року прибув до Москви і підписав контракт. Інший, 1998 року народження, приїхав до РФ у грудні 2024 року нібито з туристичною метою. За його словами, потім, будучи в Росії, він подав заявку на підписання контракту, відгукнувшись на оголошення в інтернеті про набір на службу і виплату 2 млн рублів.
«З’ясовуємо всі факти щодо перебування цих та інших громадян Китаю у складі російської окупаційної армії. Працює також українська розвідка», – написав Зеленський у телеграмі.
Він зазначив, що станом на цей час в України є точні дані понад 150 громадян Китаю, яких Росія залучила до війни проти України, насправді їх більше.
«Україна вважає, що таке навіть неприховане залучення Росією громадян Китаю до бойових дій на території України в загарбницькій війні є свідомим кроком на розширення війни. Це ще одне свідчення того, що Москві потрібно просто затягувати бойові дії», – додав він.
8 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що на Донеччині українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали у складі російської армії. Він доручив МЗС зв’язатися з Пекіном і зʼясувати позицію китайської влади. Полонені перебувають у СБУ, триває слідство.
Читайте також: Війна РФ проти України: у Держдепі США відреагували на повідомлення про захоплення в полон двох громадян Китаю
Після цього до Міністерства закордонних справ України був викликаний тимчасовий повірений у справах Китаю, щоб «засудити цей факт і вимагати пояснень».
Міністерство закордонних справ Китаю, коментуючи захоплення в полон двох китайських громадян в Україні, заявило, що перевіряє цю інформацію.
Форум