Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури передав до суду обвинувальний акт у справі про заволодіння коштами банку – про це відомство, а також Національне антикорупційне бюро повдіомили 7 листопада.
У справі семеро підозрюваних, серед яких – народний депутат 8-го скликання, начальник відділення Головного слідчого управління СБУ, службова особа АРМА та керівництво державного підприємства, які, за даними слідства, в складі організованої групи протиправно заволоділи правом вимоги банківської установи.
САП стверджує, що в 2019 році нардеп, будучи фактичним власником низки юридичних осіб, забудовував земельну ділянку на околиці Києва. Будівництво відбувалося за кредитні кошти під заставу збудованого в майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок та низки особистих порук, в тому числі самого парламентаря.
Читайте також: НАБУ оголосило у розшук екснардепа Дмитра Крючкова
Щоб уникнути іпотечних зобов’язань та продати збудовану житлову нерухомість, народний депутат залучив начальника відділення Головного слідчого управління СБУ, на момент підозри – посадовця в Центральному апараті ДБР, керівника підрозділу АРМА, керівництва державного підприємства «Сетам», а також оцінювачів для протиправного відчуження права вимоги банківської установи через відповідне національне агентство та держпідприємство.
«Особи використовували підроблені офіційні документи, надавали та отримували неправомірну вигоду. Завдяки чому врешті домоглися викупу права вимоги на вказану нерухомість за заниженою вартістю на підконтрольну юридичну особу. Висновками експертиз підтверджено, що реалізація цієї злочинної схеми заподіяла банківській установі шкоди понад 160 мільйонів гривень – саме така сума складає різницю між реальною вартістю та тою, яку сплатили зловмисники», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Нардеп Одарченко заявив, що виїхав з України через загрозу життю і визнав, що пропонував хабар Найєму
Прокуратура додає, що колишній народний депутат та його помічник надавали начальнику відділення ГСУ СБУ неправомірну вигоду – гроші та нерухомість на загальну суму близько 3 мільйонів гривень. Експосадовець СБУ не вказав цю нерухомість у електронній декларації.
Дії фігурантів кваліфікували за статтями про підробку документів, привласнення майна та надання неправомірної вигоди службовій особі.
Правоохоронці не називають імен підозрюваних. Обставини вказують на колишнього народного депутата від Радикально партії Олега Ляшка Сергія Скуратоського, який очолював комітет Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. Він не коментував ситуацію публічно.
Форум