Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро України повідомили про підозру чинному народному депутату України, якого слідство вважає одним з організаторів заволодіння коштами «Укрзалізниці» під час закупівлі кабельно-провідникової продукції.
Як повідомляє у соцмережах пресслужба САП, дії народного депутата кваліфіковано за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
За даними слідства, депутат, використовуючи свій вплив, створив перешкоди в діяльності підприємця задля залучення його до реалізації протиправної схеми – у подальшому, заручившись «підтримкою», нардеп спільно з підприємцем розробив злочинну схему заволодіння коштами «Укрзалізниця» при постачанні продукції за завищеними цінами.
У САП вважають, що для реалізації злочину вони вступили у змову з членами іншої організованої групи, до складу якої входила посадова особа «Укрзалізниці» та інші особи, які здійснювали неформальний контроль за діяльністю товариства.
«Такий собі бек-офіс, який організували члени другої організованої групи, дозволяв здійснювати неформальний контроль за діяльністю підприємства, а за умови сплати учасникам групи частини грошових коштів допомагав усувати перешкоди та забезпечувати ухвалення рішень, зокрема щодо перемоги підконтрольних підприємцю компаній у закупівлях «Укрзалізниці», – йдеться у повідомленні.
Як повідомляє прокуратура, продовж 2021-2022 років у закупівлях «Укрзалізниці» на поставку кабельно-провідникової продукції перемогли два підприємства, які були підконтрольні нардепу та підприємцю.
За даними слідства, застосувавши різні схеми зі збільшення вартості продукції, вони реалізували її «Укрзалізниці» за цінами, значно вищими за ринкові, що завдало компанії збитків на суму понад 140 млн грн.
Також у прокуратурі зазначають, що протягом діяльності схеми підозрюваний нардеп використовував для вирішення питань свій статус і зв’язки, а також отримував тіньові дивіденди від реалізації злочинної схеми.
За цими фактами про підозру повідомлено 8 особам.
У САП не уточнюють прізвища депутата, однак, за даними деяких медіа, йдеться про Віктора Бондара – у 2019-2020 роках він був у депутатській групі «За майбутнє», нині не входить до складу будь-якої фракції.
Наразі депутат не коментував свою можливу причетність щодо цієї справи.
Форум