Доступність посилання

ТОП новини

США запровадили санкції проти громадян і компаній РФ за допомогу в поставці зброї із КНДР


Фрагмент ракети, запущений військами РФ по Україні, типу Hwasong-11 (KN-23/24), які виробляються на території КНДР. Фото надане Службою безпеки України, 30 квітня 2024 року
Фрагмент ракети, запущений військами РФ по Україні, типу Hwasong-11 (KN-23/24), які виробляються на території КНДР. Фото надане Службою безпеки України, 30 квітня 2024 року

Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США 16 травня запровадило санкції проти двох російських громадян та трьох російських юридичних осіб за сприяння передачі зброї між Росією та Корейською Народно-Демократичною Республікою (КНДР), повідомляє пресслужба відомтсва.

Такі дії, йдеться у повідомленні, спрямовані на припинення обміну зброєю між КНДР та Росією, включаючи передачу та випробування балістичних ракет з КНДР для використання Росією проти України.

«Сполучені Штати і надалі вживатимуть заходів для притягнення до відповідальності тих, хто намагається сприяти постачанню зброї та інших матеріальних засобів для ведення війни Росією», – заявив заступник міністра фінансів США з питань боротьби з тероризмом та фінансової розвідки Брайан Нельсон.

Читайте також: США запровадили санкції щодо шести осіб і двох компаній з Росії, Китаю та ОАЕ

Під санкції потрапили Рафаель Газарян, Олексій Буднєв, а також фірми Trans Kapital, Rafort і «Технологія».

Олексій Буднєв, за даними США, сприяв поставкам до Росії військового комунікаційного обладнання, яке, ймовірно, походить з КНДР і призначене для підтримки російських військових. Буднєв є єдиним власником російської компанії «Технологія».

Рафаель Анатолійович Газарян включений до санкційного списку за надання матеріальної допомоги, а також товарів чи послуг Ашоту Мкртичеву, проти якого санкції були запроваджені раніше.

Компанії Trans Kapital, Rafort повязані з Рафаелем Газаряном, йдеться у повідомленні.

У січні США, Південна Корея і Японія засудили Північну Корею за торгівлю зброєю з Росією і нові ракетні випробування.

Хоча Росія й КНДР заперечують постачання балістичних ракет для використання Кремлем у війні в Україні, Державний департамент США ідентифікував компанії й осіб, причетних до перевезення балістичних ракет КНДР і повʼязаних із ними вантажів наприкінці листопада 2023 року і запровадив проти них санкції.

Читайте також: Південна Корея заявляє, що з 2023 року КНДР відправила до РФ близько 7000 контейнерів із боєприпасами

Також Державний департамент заявив, що Північна Корея порушує ембарго ООН на постачання зброї, а на спеціальному засіданні Ради безпеки ООН представник Південної Кореї заявив, що КНДР використовує Україну як полігон, щоб випробовувати свої ракети.

За даними ОГП, останнє зафіксоване використання Росією північнокорейської ракети Hwasong-11 було 27 лютого, а число виявлених правоохоронцями запусків збігається з даними розвідки, згідно з якими Північна Корея передала до РФ близько 50 балістичних ракет.

У квітні група спостерігачів ООН із питань дотримання санкцій проти Північної Кореї підтвердила, що після обстрілу російськими військами Харкова в січні були виявлені уламки північнокорейської балістичної ракети Hwasong-11.

Форум

XS
SM
MD
LG