Доступність посилання

ТОП новини

«Ми не готові»: Рютте закликає НАТО до переходу на мислення військового типу


Марк Рютте вказав на «патерн агресії» президента Росії Путіна, який проявлявся у війні проти Грузії 2008 року та вторгнення до України в 2014-му
Марк Рютте вказав на «патерн агресії» президента Росії Путіна, який проявлявся у війні проти Грузії 2008 року та вторгнення до України в 2014-му

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте повторив заклики до країн альянсу збільшити військові видатки – про це він заявив 12 грудня в Брюсселі.

У першій великій промові на посаді генсекретаря НАТО на заході, організованому Carnegie Europe, Рютте заявив про необхідність збільшити витрати на оборону з огляду на дедалі більш нестабільне безпекове середовище.

Очільник НАТО вказав на «патерн агресії» президента Росії Путіна, який проявлявся у війні проти Грузії 2008 року та вторгнення до України в 2014-му.

«І багато хто не вірив, що він почне повномасштабне вторгнення до України в лютому 2022 року. Як багато ще тривожних дзвінків нам треба? Ми маємо бути глибоко стривожені. Я точно стривожений», – заявив Рютте.

Читайте також: «Більше ППО, боєприпасів і швидше» – Рютте після розмови з Зеленським

Він зазначив, що російська економіка переведена на військові рейки. Зокрема, в 2025 році загальні витрати Москви на військову галузь сягнуть 7-8% ВВП, що є «третиною державного бюджету Росії – на найвищому рівні з часів Холодної війни».

Рютте визнав, що члени альянсу наростили видатки на оборону і збільшили кількість військ у стані підвищеної готовності і навчань, відтак обороноздатність станом на зараз «хороша». Водночас він висловив побоювання щодо майбутнього:

«Ми не готові до того, що насувається на нас через чотири чи п’ять років. Небезпека суне на нас на повній швидкості. Ми мусимо це визнати: що відбувається в Україні, може статися і в нас. І незалежно від результату цієї війни, ми не будемо в безпеці в майбутньому, якщо не будемо готові мати справу з небезпекою».

Читайте також: Пентагон: ймовірне нове застосування Росією «Орєшніка» не змінить ситуацію на полі бою, це спроба залякати

Генсекретар висловив упевненість, що НАТО може запобігти наступній великій війні на своїй території, але для цього союзники мусять рухатися «швидше й рішучіше».

«Настав час переходити до мислення військового часу. І посилити наше оборонне виробництво та витрати на оборону», – додав Рютте.

Після обрання Дональда Трампа президентом США Рютте вказав на те, що за попереднього президентства Трампа країни НАТО перевищили показник видатків на оборону в 2% ВВП. Водночас він висловив переконання, що альянс «має робити більше».

Форум

XS
SM
MD
LG