Російська прокуратура просить до 24 років колонії для 23 громадян України, які служили в українському батальйоні «Азов» і працювали в його тиловому забезпеченні. Про це повідомляє «Медіазона».
На лаві підсудних опинився 21 людина. Російське держобвинувачення просить у суду для них такого покарання:
- 24 роки колонії для Олега Тишкула;
- 23 роки колонії для Артема Гребешкова, Артура Грецького, Олексія Смикова, Ярослава Ждамарова та Олександра Мероченца;
- 22 роки колонії для Анатолія Грицика, Олега Міжгородського, Олександра Мухіна та Микити Тімоніна;
- 21 рік колонії для Олександра Ірха; 19,5 років колонії для Олега Жаркова; 19 років колонії для Лілії Руденко;
- 17 років колонії для Олени Аврамової, Олени Бондарчук та Лілії Павріанідіс;
- 16 років колонії для Ніни Бондаренко, Наталії Гольфінер, Ірини Могитич та Владислави Майбороди, 16,5 років колонії для Марини Теткіної.
Ще двоє – Давид Касаткін та Дмитро Лабінський – раніше повернулися в Україну в рамках обміну полоненими. Для них російський прокурор заочно запросив 24 та 23 роки колонії відповідно.
Фігурантів справи звинувачують у скоєнні злочинів групою осіб за попередньою змовою, організованою групою чи злочинним співтовариством, проходженні навчання з метою здійснення терористичної діяльності, організації та участі у діяльності терористичної організації та зазіханні життя державного чи громадського діяча.
У цій справі проходять дев’ять жінок, більшість із них – кухарки. Їх обвинувачення просить відправити в колонії загального режиму, тому що в РФ немає жіночих колоній суворого режиму, а чоловіків пропонують відправити в колонії суворого режиму.
Ще один фігурант справи – Олександр Іщенко, який працював водієм у полку «Азов». Він наприкінці липня помер у СІЗО-5 у Ростові-на-Дону. У цьому ізоляторі зараз перебуває 21 підсудний.
Читайте також: В ОГП кажуть, що розпочали розслідування смерті «азовця» Іщенка в російському полоні
Російська правозахисна організація «Меморіал» визнала обвинувачених у цій справі політв’язнями. На думку правозахисників, рішення Верховного суду Росії про визнання полку «Азов» (наразі – бригада «Азов») терористичною організацією неправомірне, а отже, неправомірні та звинувачення щодо «терористичних» статей на підставі причетності до цього підрозділу. Більше того, рішення було ухвалене лише 2 серпня 2022 року, вже після затримання полонених, йдеться у публікації правозахисного проєкту.
Форум