Доступність посилання

У СБУ кажуть, що Росія не має переваги у застосуванні дронів на оптоволокні


Василь Малюк каже, що інформація щодо російського дрона, який зможе протидіяти українським засобам на морі, є «нічим іншим, як ворожою пропагандою та черговим ІПСО»
Василь Малюк каже, що інформація щодо російського дрона, який зможе протидіяти українським засобам на морі, є «нічим іншим, як ворожою пропагандою та черговим ІПСО»

Росія не має домінування у застосуванні дронів на оптоволокні, розповів під час форуму «Україна. Рік 2025», голова Служби безпеки України Василь Малюк.

«З початку Курської операції ворог почав активно застосовувати дрони на оптоволокні, які, власне, не піддаються нашому РЕБ. Проте у нас це рішення також уже було прийнято, і сьогодні в багатьох військових частинах воно уже практично реалізується. Я не буду на широкий загал називати кількість засобів та кількість людей, які на них працюють, але повірте мені, тут немає жодного домінування росіян», – наголосив Малюк.

За його даними, були випадки, коли силам РФ вдавалось завдати ударів по техніці Сил оборони.

«Але за наступні дні ми їм спалили в рази більше. Тому це – нічого, окрім їхньої пропаганди», – сказав Малюк.

Також, за його словами, інформація щодо російського дрона, який зможе протидіяти українським засобам на морі, є «нічим іншим, як ворожою пропагандою та черговим ІПСО».

«Жодним чином практично ми ще з цими дронами не зіштовхувалися. А рішення по їх авіації, по суті, ми знайшли. І ми, і колеги з ГУР працюємо по їхніх гелікоптерах доволі ефективно. Є втрати і особового складу їхнього, є і втрати відповідні гелікоптерів. Тому, як з’являться, вибачте, на горизонті дрони, то повірте, ми знайдемо і це рішення», – сказав Малюк .

Водночас він додав, що Росія постійно активно використовує розвідувальні дрони, такі як Supercam, «Орлан», але ЗСУ створює свої засоби протидії.

Під час російсько-української повномасштабної війни роль безпілотників значно зросла. На лінії фронту для ЗСУ вони частково компенсують перевагу сил РФ в артилерії. Також вони стали незамінними для далеких, за сотні кілометрів, ударів по військових об’єктах на території Росії – за умов, коли західні партнери України не наважуються надати Києву дозвіл на застосування з цією метою далекобійних ракет виробництва США, Великої Британії та Франції.

Форум

XS
SM
MD
LG