Доступність посилання

Росія визнала «небажаною» організацію, що виступає за перегляд кордонів із Японією


У березні 2022 року Токіо повідомив, що офіційно називатиме південні Курильські острови «споконвічною територією Японії, що перебуває під незаконною окупацією»
У березні 2022 року Токіо повідомив, що офіційно називатиме південні Курильські острови «споконвічною територією Японії, що перебуває під незаконною окупацією»

Генеральна прокуратура Росії оголосила небажаною японську «Асоціацію з питань Північних територій», яка займається питанням Курильських островів і виступає за перегляд кордонів між Японією та Росією – про це відомство заявило 7 квітня.

Як заявила російська прокуратура, Асоціація «експлуатує тему так званих «північних територій», під якими маються на увазі російські острови Ітуруп, Кунашир та Малої Курильської гряди, та публічно заявляють про невизнання над ними юрисдикції Росії».

Читайте також: USAGM зупинило співпрацю з двома супутниковими системами, які транслювали телеканал «Настоящее время»

«Асоціація з питань Північних територій» називає своєю метою просвітницьку діяльність.

«Проблема Північних територій полягає в тому, що під час закінчення Другої світової війни радянські війська вторглися на Чотири Північні острови (архіпелаг Хабомаї, острів Шикотан, острів Кунашир і острів Ітуруп), які є споконвічними територіями нашої держави, і до цього дня Росія продовжує їх окуповувати без юридичних підстав», йдеться на сайті організації.

У березні 2022 року Токіо повідомив, що офіційно називатиме південні Курильські острови «споконвічною територією Японії, що перебуває під незаконною окупацією».

Читайте також: У Росії оголосили небажаним Німецьке товариство з міжнародної політики

СРСР приєднав Курильські острови за підсумками Другої світової війни. У 1956 році Радянський Союз і Японія підписали мирну декларацію, за якою Шикотан і Хабомаї мали бути передані Японії після укладання мирного договору. Але японська влада в наступні роки була згодна тільки на повернення всіх островів. Договір досі не підписаний.

Наразі Курильські острови входять до складу Сахалінської області. Японія вважає, що південні острови Курильської гряди – Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї – повинні належати їй за Трактатом про торгівлю та кордони 1855 року.

Влада Росії визнала небажаною діяльність у країні понад 200 зарубіжних організацій. Це означає заборону їхньої діяльності в країні та загрозу переслідування для людей, які з ними співпрацюють.

Форум

XS
SM
MD
LG