Доступність посилання

ТОП новини

Від початку війни у Росію з України вивезли понад 600 тисяч людей – російський посол в ООН


«І ми не говоримо про будь-який вид примусу чи викрадення, як це люблять представляти наші західні партнери, а скоріше про добровільне рішення цих людей»
«І ми не говоримо про будь-який вид примусу чи викрадення, як це люблять представляти наші західні партнери, а скоріше про добровільне рішення цих людей»

Постійний представник Росії в ООН Василь Небензя під час виступу на засіданні Ради безпеки ООН заявив, що від початку вторгнення РФ в Україну до Росії перевезли понад 600 тисяч людей, зокрема більше ніж 119 тисяч дітей.

Небензя, який виступав після звернення до Радбезу президента України Володимира Зеленського, заперечив, що це вивезення є масовою депортацією, на чому наголошує влада України.

«І ми не говоримо про будь-який вид примусу чи викрадення, як це люблять представляти наші західні партнери, а скоріше про добровільне рішення цих людей, про що свідчать багато з тих відео, які доступні в соціальних мережах», – сказав Небензя.

Наприкінці березня уповноважена Верховної Ради з прав людини України Людмила Денісова запросила у своєї російської колеги Тетяни Москалькової списки українців, яких примусово вивезли на територію Росії.

Говорячи про кількість вивезених українців, Денісова називала цифру в пів мільйона людей. Перші 90 тисяч, за її даними, забрали з територій окремих районів Донецької та Луганської областей ще 18 лютого, тобто до початку повномасштабного російського вторгнення.

Спершу, за словами Денісової, люди потрапляють до так званих фільтраційних таборів Донецької області. Потім їх везуть автобусами до російського Таганрога, а звідти вже потягами розвозять по Росії – до Омської, Томської областей, Пермського краю. Є випадки вивезення українців на Сахалін.

«На жаль, у нас немає списків цих людей. Є тільки окремі свідчення родичів або самих людей, які зателефонували нам на гарячу лінію й повідомили, що їх примусово вивезли і вони перебувають там у якомусь дитячому садочку міста Таганрог, сплять на підлозі… Ну, і всі ці жахи їх пересувань до тих пір, поки у них є зв’язок», – сказала Денісова, відповідаючи на запитання Радіо Свобода про наявність списків українців, вивезених до Росії.

Читайте також: Малюська про можливе визнання МКС воєнних злочинів Росії: «наслідки будуть сумні»

При цьому, додала вона, за якийсь час після перетину кордону з Росією зв’язок із вивезеними обривається, у них забирають телефону та «надають їм посвідку про те, що вони два роки не можуть виїхати з території Російської Федерації додому».

Українська омбудсменка також звернулася до російської колеги із запитом перевірити умови, в яких перебувають у Росії громадяни України, й залучити до співпраці Міжнародний комітет Червоного Хреста, аби сприяти їх поверненню додому. Відповіді від російського офісу омбудсмена Денісова, стверджує, не отримала.

За словами генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової, станом на 28 березня Офіс генпрокурора розслідує дві справи про депортацію українців до Росії – загальну та окрему про вивезення дітей.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

XS
SM
MD
LG