Президенти Росії і США Володимир Путін і Дональд Трамп не порушували тему визнання Криму, Донбасу та інших окупованих Росією територій Заходом у своїй вчорашній телефонній розмові, повідомив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков 13 лютого.
«Ні, ця тема вчора не порушувалася. І я б ще не забігав уперед, тут треба набратися терпіння. На робочому рівні контакти тільки почнуться», – відповів Пєсков.
Також, за його словами, лідери країн не порушували питання санкцій.
«Ми вважаємо їх незаконними, які порушують усі торгові правила, і, звичайно, Росія проти цих санкцій. Але поки що ця тема не піднімалася», – додав представник Кремля.
Раніше спеціальний представник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог казав, що президент США Дональд Трамп готовий подвоїти санкції проти Росії, щоб змусити її припинити війну проти України.
Пєсков додав, що поки немає послідовності в організації зустрічі Путіна і Трампа і точна дата невідома. Президент США на брифінгу 12 лютого заявив, що зустріч з Путіним може відбутися «найближчим часом» у Саудівській Аравії.
Розмова Путіна і Трампа 12 лютого тривала майже півтори години, заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков. Вони обговорили близькосхідне врегулювання та двосторонні відносини РФ та США. За словами представника Кремля, Путін запросив Трампа до Москви.
Після розмови з Путіним Трамп мав телефонні переговори із президентом України Володимиром Зеленським: «Про можливості досягти миру. Про нашу готовність працювати разом на рівні команд. Про наші технологічні можливості, зокрема дрони та інші сучасні виробництва. Вдячний президенту Трампу за інтерес до того, що ми можемо зробити разом», – написав Зеленський у телеграмі після розмови.
На брифінгу після цих телефонних переговорів Трамп сказав, що він домовився з президентом Росії Володимиром Путіним розпочати переговори про припинення війни, але наголосив, що Сполучені Штати будуть продовжувати допомагати Україні.
Президент України Володимир Зеленський 9 лютого заявив, що готовий до серйозних переговорів про угоду щодо припинення війни, якщо союзники нададуть гарантії безпеки, а не просто запевнення.
В інтерв’ю виданню Guardian, яке було поширене 11 лютого, Зеленський сказав, що у разі переговорів із Росією пропонуватиме Москві обмін контрольованих ЗСУ територій у Курській області на окуповані українські землі.
У Кремлі цю ідею відкинули.
Російські військові окупували в Україні Крим, майже всю Луганську область, значні частини Херсонщини, Донеччини та Запоріжжя, а також невеликі частини Миколаївської та Харківської областей.
31 січня державний секретар США Марко Рубіо заявив, що війна Росії проти України не закінчиться досягненням «максималістських цілей» сторін, і повторив, що обом їм доведеться піти на поступки на можливих майбутніх переговорах.
Форум