Після наступу українських військових у Курської області РФ рівень схвалення діяльності президента Росії Володимира Путіна рекордно знизився за весь час війни – одразу на 3,5 процентних пункти. Це показують дані опитування пов’язаного з владою Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦВГД).
Минулого тижня на запитання «Ви загалом схвалюєте чи не схвалюєте діяльність президента Росії?» позитивно відповіло 73,6% респондентів. Тижнем раніше їх було 77,1%.
За той самий тиждень рівень довіри до Путіна впав на 2,6 процентних пункти – до 78,2%. Падіння також стало рекордним з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну, зауважило «Агентство».
Зменшення рейтингу Путіна зафіксував і пов’язаний із владою «Фонд громадської думки» – на один процентний пункт.
Помітні зниження рейтингу Путіна, хоч і не такі масштабні, спостерігалися після оголошення ним мобілізації у вересні 2022 року та після невдалого бунту голови ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина у червні 2023 року.
Соціологи неодноразово зазначали, що в умовах війни та репресій респонденти схильні давати соціально схвалювані відповіді на їхні запитання. Так звана «фальсифікація переваг» може продовжуватися в авторитарних режимах досить довго.
Читайте також: Зеленський: Курська операція показала «наївність та ілюзорність» концепції червоних ліній щодо Росії
Українська армія, за повідомленням російської сторони, увійшла на територію Курської області Росії 6 серпня. З того дня у регіоні тривають бої. ЗСУ заявляють про контроль над понад 90 населеними пунктами, серед них – райцентр Суджа.
Російська влада таку інформацію або заперечує, або не коментує. Проте у Курській області оголосили режим надзвичайної ситуації федерального масштабу. З регіону евакуювали тисячі людей.
У МЗС 13 серпня заявили, що Україна не зацікавлена в тому, щоб забирати територію в Курській області РФ, а хоче захистити життя українців і убезпечитись від російських ударів.
Форум