Доступність посилання

ТОП новини

«Мир буде тоді, коли ми досягнемо своїх цілей» – Путін на «прямій лінії» про війну проти України


Путін повторив мантру про «демілітаризацію та денацифікацію України» та її нейтральний статус
Путін повторив мантру про «демілітаризацію та денацифікацію України» та її нейтральний статус

Президент Росії Володимир Путін у четвер проводить 20-ту за ліком «пряму лінію», що поєднана з пресконференцією за підсумками року.

Путін почав свій виступ із тези про те, що без суверенітету Росія існувати не може, «принаймні у тому вигляді, в якому вона існувала тисячу років».

Одне з перших питань, яке адресували Путіну, стосувалося війни проти України (у РФ її називають спецоперацією – ред.) і те, коли буде мир.

Ось що Путін відповів: «Мир буде тоді, коли ми досягнемо своїх цілей. Вони не змінюються. Це демілітаризація та денацифікація України та її нейтральний статус».

У продовження теми, з’явилося питання про подальше залучення росіян у війну, а саме про можливість другої хвилі мобілізації. На що Путін сказав, що на сьогодні у цьому немає потреби.

«Було багато іронії з цього приводу, приліпили їм назву «мобіки». Відмінно воюють хлопці, 14 героїв Росії, не кажучи про інші ордени. Зараз 244 тисячі перебувають у зоні бойових дій», – сказав Путін.

На запитання, чи буде демобілізація для тих, кого торік мобілізували у армію РФ, Путін, однак, не відповів.

Напередодні з телеканал «Россия-1» повідомив про понад 2 мільйони звернень на «пряму лінію» Путіна. Його речник Дмитро Пєсков підтвердив, що частина питань стосується саме війни проти України (спецоперації вустами Кремля – ред.).

Путін на моніторах під час трансляції «прямої лінії», Москва, 14 грудня 2023 року
Путін на моніторах під час трансляції «прямої лінії», Москва, 14 грудня 2023 року
Путін почав відповідати на запитання росіян, Москва, 14 грудня 2023 року
Путін почав відповідати на запитання росіян, Москва, 14 грудня 2023 року

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу». А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На кінець жовтня Україна оцінювала втрати Росії у війні у понад 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія заявила, що її втрати менші від 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей. А у вересні армія України внаслідок блискавичного контрнаступу звільнила майже усю окуповану до того частину Харківщини.

11 листопада українські Сили оборони витіснили російські сили з Херсона.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей.

Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств та розслідуванні. РФ відкидає звинувачення у скоєнні воєнних злочинів.

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були звільнені з-під російської окупації. Зокрема, на Чернігівщині, Харківщині, Херсонщині.

З вересня 2022 року запеклі бої російсько-української війни ідуть на сході і на півдні України.

6 червня 2023 року була повністю зруйнована гребля Каховського водосховища (перебувала під контролем російської армії із початку березня 2022 року, а у жовтні була замінована окупантами), що призвело до затоплення великої території, людських жертв, знищення сільгоспугідь, забруднення Дніпра і Чорного моря. Україна назвала це екоцидом.

Загалом, за час повномастабної війни від 24 лютого 2022 року по кінець червня 2024 року ООН верифікувала дані про щонайменше 33 878 постраждалих цивільних, серед них 11 284 загиблих.

Реальна кількість втрат, зазначають експерти, набагато більша. Тільки під час блокади і бомбардування Маріуполя, як заявляє українська влада, могла загинути понад 20 тисяч людей.

Форум

XS
SM
MD
LG