Доступність посилання

ТОП новини

Кремль про занепокоєння Путіна станом економіки РФ: ситуація стабільна, попри певні проблеми


Reuters, посилаючись на інформацію від п’яти знайомих із ситуацією джерел, написав, що президента Росії Володимира Путіна все більше турбують диспропорції в російській економіці в умовах війни проти України
Reuters, посилаючись на інформацію від п’яти знайомих із ситуацією джерел, написав, що президента Росії Володимира Путіна все більше турбують диспропорції в російській економіці в умовах війни проти України

Російська економіка є стабільною і зберігає відносно високі темпи розвитку, незважаючи на певні проблемні чинники, заявив речник Кремля Дмитро Пєсков 23 січня, коментуючи статтю агентства Reuters.

Видання, посилаючись на інформацію від п’яти знайомих із ситуацією джерел, написало, що президента Росії Володимира Путіна все більше турбують диспропорції в російській економіці в умовах війни проти України.

«Ситуація оцінюється як стабільна, запас міцності є. Проблеми теж є, але проблеми, на жаль, зараз є супутниками практично всіх держав», – цитує Пєскова російське державне агентство новин ТАСС.

За словами двох із джерел Reuters, серед частини російської еліти поширилася думка на користь завершення війни шляхом переговорів. Видання пише, що останні два роки російська економіка, що наповнюється експортом нафти, газу та інших корисних копалин, впевнено росла – навіть в умовах кількох етапів західних санкцій. Проте вже кілька місяців внутрішня економічна активність стає все більш напруженою через брак робочої сили та високі відсоткові ставки, встановлені для боротьби з інфляцією, яка прискорилася на тлі високих військових витрат.

Дональд Трамп, який повернувся 20 січня на посаду президента США, пообіцяв швидко завершити війну в Україні. Після інавгурації Трамп заявив, що якщо Путін не почне переговори, то з боку Вашингтона можливі нові санкції, а також тарифи на російські товари. Трамп при цьому додав, що Росія рухається у бік «великих проблем економіки».

За словами анонімних співрозмовників Reuters, розчарування Володимира Путіна стало очевидним на його зустрічі у Кремлі з лідерами бізнесу увечері 16 грудня. Там він нібито вичитав низку чиновників, відповідальних за ухвалення рішень в економічній сфері. Російський президент був явно незадоволений, дізнавшись про скорочення приватних інвестицій через вартість кредитів, зазначив у розмові одне із джерел. З отриманих відомостей агентство також дійшло висновку, що глави Центробанку Ельвіри Набіулліної на згаданій грудневій нараді у Кремлі не було.

У своїх коментарях 19 грудня Путін говорив, що сподівається на виважене рішення ЦБ щодо ключової ставки. Наступного дня, на своєму останньому засіданні з питань кредитно-грошової політики у 2024 році, російський регулятор зберіг ставку на рівні 21%, незважаючи на очікування ринку, що вона знову підвищиться. Ельвіра Набіулліна після оголошеного рішення заперечувала, що зазнавала тиску, зазначають автори матеріалу.

У жовтні минулого року Світовий банк прогнозував, що в Росії внаслідок більш жорсткої монетарної політики та «дедалі сильніших обмежень щодо виробничих потужностей і трудових ресурсів» очікується сповільнення зростання економіки з 3,6% у 2023 році до 3,2% цього року та 1,6% – наступного.

Форум

XS
SM
MD
LG