Якщо Україна та Росія досягнуть домовленості щодо припинення вогню, це все одно не означатиме скасування воєнного стану. По це в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Live») заявив депутат Верховної ради від владної фракції «Слуга народу» Федір Веніславський, який є членом комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
«Припинення вогню не означає скасування воєнного стану. Скасування воєнного стану можливо тоді, коли зникнуть загрози, які передбачені законом про правовий режим воєнного стану. А сам факт тимчасового припинення, точно не усуває ті загрози, які послугували у введенні правового режиму воєнного стану. Це ж не означає, що Росія відвела свої війська з тимчасово окупованих територій чи свої засоби ураження, які можуть завдавати ударів по Україні. З огляду на психічний стан Путіна (президента РФ Володимира Путіна – ред.), я думаю, ми можемо очікувати будь-якого розвитку подій. Тому без гарантій того, що це матиме наслідком довготривалий мир, я не думаю, що воєнний стан може бути скасований », – каже Веніславський.
Народний депутат вважає, що строки можливого скасування воєнного стану залежать від низки обставин, зокрема відведення російських військ, гарантій безпеки та результатів міжнародних перемовин.
«Проте строки я зараз прогнозувати не можу в принципі. Це залежить від цілої низки обставин: від перемовин, від того, на яких умовах зійдуться сторони. Я маю на увазі Україну і РФ за участі Європи та Сполучених Штатів Америки, адже без цього, як сьогодні заявив президент, жодні домовленості українська влада не визнає», – говорить Веніславський.
Раніше високопоставлені українські та західні чиновники у коментарі Financial Times також припускали, що Путін і Трамп прагнутимуть укласти угоду про припинення вогню в Україні у квітні-травні, до Великодня чи до 9 травня. «Путін захоче укласти угоду в такий знаменний день», – заявив один із українських чиновників на умовах анонімності.
На тлі майбутніх переговорів європейські країни працюють над новим пакетом військової допомоги Україні, зазначає Bloomberg. При цьому конкретні плани підтримки не оголошуватимуть до 23 лютого 2025 року, коли в Німеччині відбудуться позачергові парламентські вибори, щоб «не розпалювати суперечки» перед голосуванням.
Після початку російського повномасштабного вторгнення Росії Україні запровадили воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Більшості чоловіків віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати за кордон.
Форум