Три організації, які захищають права мігрантів, оскаржили в суді один із перших указів Дональда Трампа після його повернення на посаду президента. Він скасовує для значної частини мігрантів так зване право землі – безумовне надання американського громадянства дітям, які народилися на території країни.
В указі Трампа йдеться, що 14-та поправка до Конституції США, яка захищає право на громадянство за народженням, була неправильно витлумачена і не має поширюватися на дітей, народжених батьками, чиє постійне перебування не підтверджене документами.
Громадянство, йдеться у тексті, не може бути надане дітям нелегальних мігрантів або тим, хто перебуває в країні з короткостроковими цілями, в’їхавши без студентської, робочої чи туристичної візи.
Нові правила, згідно з указом, мають розпочати діяти через 30 днів після його підписання. Після цього терміну діти, народжені у США, можуть отримати громадянство, якщо хоча б один із батьків є громадянином країни або власником постійної посвідки на проживання, так званої ґрін-карти. Поки залишається неясним, чи суди визнають наявність у Трампа повноважень розв'язувати це питання без підтримки з боку Конгресу.
Позивачами у справі є організація іммігрантів Нью-Йорка Make the Road New York, Ліга об’єднаних латиноамериканських громадян та індонезійська громада підтримки Нью-Гемпшира, повідомляє телеканал «Настоящее время». У їхньому позові йдеться, що принцип надання громадянства за правом народження дозволив багатьом поколінням дітей реалізувати свої мрії та побудувати сильнішу Америку.
«Творці 14-ї поправки спеціально закріпили цей принцип у тексті нашої Конституції, щоб гарантувати, що ніхто, навіть президент, не зможе відмовити дітям, які народилися в США», – йдеться у документі. Білий дім позов на момент публікації новини не коментував.
Форум