Десятки голів держав зібралися на похорон папи Римського Франциска у Ватикані, який пройде 26 квітня.
Як повідомив журналістам речник президента України, Володимир Зеленський також прибув до Риму. Він разом із першою леді Оленою Зеленською й українською делегацією візьме участь у церемонії прощання із понтифіком, зазначив речник Сергій Никифоров. Коли Зеленський заходив на площу Святого Петра, лунали оплески.
Напередодні Зеленський заявляв, що може не встигнути на прощання через низку військових зустрічей у Києві.
Президенти і прем’єр-міністри з понад 150 країн разом із численними вірянами віддадуть останню шану папі Римському на похоронній месі на площі Святого Петра, яка розпочнеться о 10:00 за місцевим часом (11:00 за київським). Серед присутніх буде президент США Дональд Трамп, який неодноразово конфліктував з Франциском, зокрема через їхні протилежні позиції щодо імміграції.
Крім того, на церемонії буде також президент батьківщини папи, Аргентини, а також голови держав Франції, Німеччини, Італії, Філіппін, Польщі, Великої Британії, Нової Зеландії.
Також будуть присутні понад десяток королівських осіб, зокрема британський принц Вільям, а також 224 кардиналів і 750 єпископів і священників.
Китай, який не має офіційних відносин із Ватиканом, свого представника не направляв. Ізраїль, який був обурений критикою Франциска щодо ізраїльських дій у Газі, надсилає свого посла до Ватикану.
Папа помер 21 квітня – у Великодній понеділок – у віці 88 років після інсульту. Ватикан повідомив, що протягом трьох днів перед похороном повз його тіло, що лежало в дерев’яній труні в базиліці Святого Петра, пройшли близько 250 000 людей.
Італія розгорнула понад 2500 поліцейських і 1500 солдатів для гарантування безпеки під час похорону, який, як очікується, збере близько 200 тисяч людей на площі Святого Петра і до 300 тисяч людей вздовж 4-кілометрового маршруту від Ватикану до місця поховання папи Римського в базиліці Санта-Марія-Маджоре.
Після періоду жалоби католицькі кардинали з усього світу зберуться на конклав, щоб обрати нового папу. Секретний конклав навряд чи розпочнеться раніше ніж 6 травня.
Під час свого папства Франциск прагнув створити більш відкриту Церкву. Він часто виступав на захист інтересів бідних і нужденних, водночас закликаючи багаті країни допомагати мігрантам і вирішувати проблему зміни клімату.
Форум