У Південній Кореї cотні прихильників арештованого президента Юн Сок Йоля вранці 19 січня після продовження терміну його утримання під вартою увірвалися в будівлю суду в Сеулі, розбиваючи вікна, двері й меблі.
Поліція відновила порядок через кілька годин, заявивши, що заарештувала 46 протестувальників, і пообіцяла знайти інших причетних.
За даними агентства Yonhap, дев’ятеро поліцейських зазнали поранень. Офіційно в поліції про це не повідомляли.
Західний окружний суд Сеула раніше видав ордер на офіційний арешт відстороненого від влади президента Юн Сок Йоля. Термін дії ордера – 20 діб.
Суд видав ордер за звинуваченням у тому, що Юн Сок Йоль «очолював заколот і зловживав своєю владою, коли оголосив воєнний стан третього грудня».
До завершення 20 днів арешту прокуратура має провести подальше розслідування щодо відстороненого від влади президента Південної Кореї і висунути йому звинувачення.
15 січня слідчі державного антикорупційного агентства Південної Кореї з другої спроби заарештували Юн Сок Йоля за звинуваченням у заколоті і відвезли його на допит. Третього січня слідчі не змогли виконати ордер на арешт, оскільки їм протистояла служба безпеки відстороненого від влади президента.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив в країні надзвичайний воєнний стан, назвавши опозицію «антидержавною силою» і заявивши, що він діє, щоб захистити країну від «загроз» з боку Північної Кореї, не надавши подробиць. Військові після цього заявили, що діяльність парламенту і політичних партій буде заборонена і здійснили спробу увійти до будівлі парламенту.
Після голосування в парламенті за резолюцію з вимогою скасувати воєнний стан військові залишили будівлю. Уночі 4 грудня за часом Сеула Юн Сок Йоль заявив про скасування воєнного стану, який був оголошений вперше з 1980 року.
Прокуратура розслідує звинувачення у державній зраді та зловживанні владою проти чинного президента Юн Сок Йоля. На тлі розслідування йому заборонили виїзд із країни.
Юн раніше відкинув звинувачення у заколоті і сказав, що запровадження воєнного стану було «глибоко вивіреним політичним рішенням».
14 грудня парламент Південної Кореї проголосував за усунення президента країни Юн Сок Йоля з посади. Конституційний суд Південної Кореї 16 грудня розпочав розгляд справи про його імпічмент.
Конституційний суд має ухвалити остаточне рішення щодо підтвердження імпічменту Юна чи визнання його неконституційним. Суд має близько шести місяців для ухвалення рішення.
Форум