Південна Корея відправить делегацію до Європи, зокрема, до України на тлі відрядження Північною Кореєю військ до Росії – про це повідомило інформаційне агентство Yonhap з посиланням на президента країни Юн Сук Йоля.
За даними агентства, Юн поділився цими планами під час телефонної розмови з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.
«Я сподіваюся, що під керівництвом генерального секретаря Рютте НАТО подвоїть зусилля з моніторингу та блокування незаконних обмінів між Росією та Північною Кореєю в солідарності та координації», – заявив Юн.
За словами президента, південнокорейська делегація збирається провести брифінг для Комітету Євросоюзу з питань політики та безпеки у вівторок. Потім вона відвідає Україну, де зустрінеться з представниками розвідки та оборони, щоб поділитися інформацією про ситуацію на полі бою та обговорити заходи співпраці.
Читайте також: Солдати КНДР у Росії: у Пентагоні прокоментували, чи будуть додаткові обмеження на використання зброї США
Під час другої телефонної розмови з Юном за тиждень Рютте сказав, що участь північнокорейських сил у війні в Україні є «головним пріоритетом» для НАТО, і висловив надію на продовження обговорень щодо контрзаходів і обміну інформацією, пов’язаною з конфліктом.
Генеральний секретар НАТО також повідомив про розмову з Юном.
«Відрядження військ Північної Кореї до Росії підважує мир і безпеку Корейського півострова і є небезпечним розширенням війни Росії в Україні», – заявив Рютте.
Як додає Yonhap, перед дзвінком президент Кореї мав окрему телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, щоб поділитися інформацією про переміщення військ Північної Кореї та обговорити співпрацю з членами Європейського Союзу.
Зокрема, він закликав до негайного виведення північнокорейських військ і припинення військової співпраці між Москвою та Пхеньяном, пообіцявши вивчити «практичні заходи у відповідь» з ЄС та його країнами-членами.
«Ми будемо вживати поетапних заходів залежно від розвитку російсько-північнокорейського військового співробітництва», – заявив президент Південної Кореї.
Читайте також: Пентагон: солдати з КНДР, ймовірно, посилять війська РФ поблизу України протягом наступних кількох тижнів
Фон дер Ляєн, зокрема, запевнила Юна, що відповідь ЄС на останні кроки Пхеньяна буде скоординована з Сеулом та «іншими партнерами-однодумцями».
Пресслужба Єврокомісії також додала, що фон дер Ляєн «з нетерпінням чекає на можливість прийняти президента Юна в Брюсселі з нагоди наступного саміту ЄС-Корея, час якого ще не визначено».
У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.
Читайте також: Свідчить про «відчай» Путіна: у НАТО підтвердили направлення військ КНДР у Курську область РФ
Речник Кремля Дмитро Пєсков заперечував, що у війні проти України беруть участь військові з КНДР. Також посол КНДР в ООН Кім Сон заперечив повідомлення про надсилання північнокорейських військових для допомоги Росії у повномасштабній війні проти України.
Проте 24 жовтня Путін на пресконференції за підсумками саміту БРІКС у Казані, коментуючи супутникові знімки, які свідчать про присутність на російській території солдатів із Північної Кореї, заявив: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, значить вони щось відображають».
Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.
Форум