Сьогодні, 29 квітня, у державному парку «Межигір’я» розпочався процес передачі в управління державі активів, на які накладений арешт у кримінальному провадженні по справах експрезидента України Віктора Януковича, повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
У своїй заяві на сайті у відомстві повідомили, що «невідомі особи не пустили на територію парку-пам’ятки «Межигір’я» міжвідомчу комісію, яка має займатися передачею парку під державне управління».
При цьому, представники комісії потрапили на територію – про це повідомив кореспондент Радіо Свобода з місця подій.
У коментарі журналістам речниця державної установи Парк-пам'ятка «Межигір’я» повідомила: «Сьогодні тут міжвідомча комісія у складі спеціальної адміністрації парка-пам'ятки, АРМА, за участі САП та Фонду держмайна, на виконання розпорядження Кабміну має отримати в управління державне майно, яке було арештоване у 2014 році. Денис Тарахкотелик (комендант Межигірʼя – ред.) є відповідальним зберігачем цього майна з 2014 року. Саме на підставі цього була зроблена громадська організація, яка всі ці роки утримувала парк. Ми дякуємо всім, хто утримував парк і зберіг його в такому стані».
Читайте також: НАБУ і САП передали до суду справу проти Януковича і сина щодо «Межигірʼя»
Нинішній комендант Межигір'я і голова ГО «НПУ Межигірʼя» Денис Тарахкотелик, на відповідальному зберіганні якого з 2014 року перебувало майно резиденції, у коментарі журналістам заявив, що вважає процес передачі активів парку в управління державі «безчинством». Він не згоден з тим, що під час війни на парк виділяють 69 мільйонів гривень з бюджету, а керівник новоутвореної юридичної особи, яка керуватиме парком не має відповідного досвіду та обраний непрозоро і без конкурсу. Також він зауважує, що на баланс парку передається не все майно та землі, що може вести до розпорошення та безгосподарності.
«Позиція нашої громадської організації дуже проста – парк має бути збережений як цілісний майновий комплекс. Має бути враховане життя тварин, мають бути збережені 196 об'єктів нерухомості – те, що ми зробили» – каже Тарахкотелик і додає. – Чому ми противники цього безчинства? Питання – кому ми передаємо парк? Який у них є досвід? Щоб ми могли їм довірити приблизно мільярд доларів – в рухомому, нерухомому майні, в землі? Чи вони вміли управляти іншими парками? У нас є 100-відсоткове переконання, що «Межигірʼя» вони загублять своїми діями».
Він також додав, що на 30 квітня запланований старт інвентаризації майна резиденції в рамках роботи комісії.
У 2023 році Верховна Рада України схвалила закон, який повернув «Межигір’я» у державну власність та створив новий об’єкт природно-заповідного фонду на 138,6 га земель державної власності з офіційною назвою парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я».
У грудні 2023 року уряд призначив Сергія Юзвенка директором державної установи «Парк-памʼятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигірʼя» – колишньої резиденції експрезидента Віктора Януковича. Як з’ясували журналісти «Слідства.Інфо», раніше він працював слідчим податкової служби, та задекларував 90 тисяч доларів готівкою.
«Межигірʼя» раніше було резиденцією Віктора Януковича, але після його втечі з країни у лютому 2014 року територія стала національним парком і музеєм корупції. Будівлями і зоокуточком «Межигір’я» опікуються волонтери, які збирають на це кошти з відвідувачів.
Форум