Доступність посилання

ТОП новини

Папа Франциск про війну в Україні: немає необхідності називати ім’я Путіна


«Всі знають мою позицію, з Путіним чи без Путіна», – сказав Франциск
«Всі знають мою позицію, з Путіним чи без Путіна», – сказав Франциск

Папа Римський Франциск заявив, що, коментуючи війну Росії проти України, він не згадує президента РФ Володимира Путіна, тому що про роль цього політика «вже відомо».

«Чому я не називаю Путіна? Тому що це не потрібно; це вже відомо», – сказав понтифік в інтерв’ю єзуїтському журналу America. «Всі знають мою позицію, з Путіним чи без Путіна», – додав Франциск.

Він також назвав Голодомор історичним попередником війни в Україні, назвавши ті події «геноцидом Сталіна, скоєним проти українців».

Папа також вкотре сказав, що вважає український народ мучениками. «Якщо є люди, які стали мучениками, тоді є хтось, хто їх мучить. Коли я говорю про Україну, я говорю про жорстокість, тому що в мене є багато інформації про жорстокість військ, що ввійшли в Україну», – заявив понтифік.

Крім того, він сказав, що вважає, що буряти, чеченці та інші громадяни РФ, які «не дотримуються російської традиції», є «найжорстокішими» в російській армії в Україні.

На цю заяву відреагували голова Бурятії Олексій Циденов у своєму телеграм-каналі та офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова. Циденов заявив, що «йому дивно» чути від голови церкви про жорстокість конкретних національностей. «Історія знає багато прикладів знищення міст, країн і навіть народів тими, хто вважає себе представниками цивілізованих націй», – написав російський чиновник.

Захарова сказала, що слова Франциска «це збочення». «Згадайте, у дев’яності роки – на початку двохтисячних нам же говорили рівно протилежне, що це росіяни, слов’яни, які мучать народи Кавказу, а тепер нам кажуть, що це народи Кавказу мучать росіян», – цитує її слова російська державна агенція ТАСС.

Російських військових, у тому числі підрозділи з Бурятії та Чечні, звинувачують у численних воєнних злочинах, у тому числі вбивствах цивільних жителів, навмисних атаках на цивільні об’єкти та сексуальному насильстві. В Україні, на запрошення української влади, працюють слідчі Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Москва звинувачення заперечує.

Російськими законами не передбачено етнічних підрозділів. У підрозділах із Бурятії та Чечні воюють і представники інших національностей.

XS
SM
MD
LG