Доступність посилання

Частка українців, які вважають повернення Трампа негативним для України, зросла на понад 50% – КМІС


Президент України Володимир Зеленський (ліворуч) і президент США Дональд Трамп під час зустрічі в Овальному кабінеті Білого дому. Вашингтон, 28 лютого 2025 року
Президент України Володимир Зеленський (ліворуч) і президент США Дональд Трамп під час зустрічі в Овальному кабінеті Білого дому. Вашингтон, 28 лютого 2025 року

Ставлення українців до президента США Дональда Трампа суттєво погіршилося після його повернення до Білого дому. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного у лютому-березні 2025 року.

Згідно з дослідженням, лише 19% респондентів вважають, що обрання Трампа президентом є добрим для України. У грудні 2024 року таку думку поділяли 54% українців. Натомість з 21% у грудні 2024 року до 73% у березні 2025 року зросла частка тих, хто вважає, що для України це погано, що Трамп став президентом.

КМІС також дослідив очікування українців щодо ймовірності досягнення справедливого миру при президенстві Трампа. У грудні минулого року 31% опитаних вважали, що такий мир буде скоріше несправедливим. У лютому-березні 2025 року ця цифра зросла до 58%, а у другій половині березня – дещо знизилася до 55%, однак більшість зберігає критичну позицію.

Лише 18% респондентів наразі очікують на повністю або скоріше справедливий мир, а ще 21% вважають, що мир буде частково справедливим.

Дональд Трамп неодноразово заявляв, що прагне якнайшвидше завершити війну між Росією та Україною шляхом переговорів.

У березні в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбулися кілька раундів переговорів за участю представників США, України та Росії, спрямованих на досягнення припинення вогню. Вони проходили у форматі «човникової дипломатії», де американська делегація окремо зустрічалася з українськими та російськими представниками. Українська сторона погодилася на 30-денне перемирʼя, тоді як Росія висунула умови. Остаточних домовленостей щодо припинення вогню досягнуто не було, а сторони продовжують консультації.

Опитування були проведені у лютому-березні 2025 року методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) серед дорослого населення на підконтрольних Україні територіях. Перше – 14 лютого – 4 березня (2029 респондентів), друге – 12–22 березня (1326 респондентів). Статистична похибка не перевищує 2,5%.

Форум

XS
SM
MD
LG