Доступність посилання

ТОП новини

На Одещині пробурили нафтову свердловину – результати аналізів будуть впродовж кількох місяців


Аналізи покажуть не тільки запаси, але також те, наскільки «важка» нафта на різних горизонтах буріння (ілюстраційне фото)
Аналізи покажуть не тільки запаси, але також те, наскільки «важка» нафта на різних горизонтах буріння (ілюстраційне фото)

У Саратському районі Одещині пробурили нафтову свердловину глибиною 2 825 метрів. Роботи тривали близько двох місяців, зараз свердловина проходить етап випробувань. Про це на конференції Odesa Offshore Conference 2021 повідомив головний геолог приватної компанії – науково-виробничого концерну «Укрнафтоінвест» Мирон Фірман, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Цій компанії вже багато років належать спеціальні дозволи на розробку і буріння ділянок на півдні Одеської області. Проте робота на свердловиною розпочалась тільки в липні 2021 року – через півроку після того, як «Укрнафтоінвест» придбала компанія BGV Group Management.

«Зараз ми в процесі. Свердловина успішно завершена, розпочаті її випробування. Потрібно ще кілька місяців, щоб отримати результати і зрозуміти запаси нафти. За результатами цієї вже буде зрозуміло, скільки буде потрібно свердловин – їх можуть бути десятки для видобутку», – заявив Фірман, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.

Читайте також: Нафтою на Одещині займатиметься співвласник АТБ – почали споруджувати свердловину

Він додав, що аналізи покажуть не тільки запаси, але також те, наскільки «важка» нафта на різних горизонтах буріння. Крім нафтових пластів, у свердловині є невелика кількість розчиненого газу – його недостатньо для значного видобування.

У випадку, якщо буде вирішено видобувати на Одещині нафту, проблем із інфраструктурою по доставці нафти не буде, говорить Фірман. Він додав, що видобуток нафти в регіоні буде важкий – і через загально складний геологічний розріз, і через складе формування колекторів нафти. Умови значно складніші, ніж на Полтавщині чи в Закарпатті або в Дніпрово-Донецькій впадині, додав геолог.

На його думку, саме через ці складні умови нафту раніше і не видобували, хоча сьогодні робота «Укрнафтоінвесту» базується на польових дослідженнях радянських часів, в тому числі сейсморозвідувальних досліджень і пошукового буріння. Також на початку 2000-х років в регіоні проводилась розвідка і геолого-економічна пластів нафти й газу.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

XS
SM
MD
LG