Доступність посилання

ТОП новини

Відбувся обмін полоненими. Серед звільнених є захисники «Азовсталі»


Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський розмовляє із командиром полку «Азов» Денисом Прокопенком та іншими звільненими із російського полону в результаті обміну полоненими. Кінець доби 21 вересня 2022 року
Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський розмовляє із командиром полку «Азов» Денисом Прокопенком та іншими звільненими із російського полону в результаті обміну полоненими. Кінець доби 21 вересня 2022 року

У середу ввечері стало відомо, що з російською стороною Київ провів обмін полоненими. Серед звільнених є захисники «Азовсталі».

Як повідомив один з командирів полку «Азов» Максим Жорін, обмін полоненими провели у середу ввечері, частина «азовців» вдома.

«Нарешті ми змогли повернути ще частину захисників Маріуполя, в тому числі бійців полку «Азов». Сьогодні ввечері відбувся обмін, якого ми так довго чекали. Усі деталі будуть пізніше», – зазначив він у Telegram.

Факт проведення обміну полоненими підтвердив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

«Гарні новини на ніч. Поки триває обмін, про все не можна. Але щонайменше, голову патрульної поліції (Маріуполя – ред.) Михайла Вершиніна звільнено з полону. Героїчний гарнізон Маріуполя потроху повертається додому», – написав Андрющенко у Telegram.

Він також оприлюднив фото з кількома звільненими українцями.

Перші повідомлення про обмін полоненими почали з’являтися пізно ввечері у вівторок.

Серед звільнених називали імена медика Катерини Поліщук («Пташки»), Мар’яни Мамонової, капітана медичної служби, яка зараз перебуває на останніх місяцях вагітності, Михайла Діанова, старшого сержанта 36-ї бригади (відомого по фото з пораненою рукою), голови патрульної поліції Маріуполя Михайла Вершиніна, автора фотографій з «Азовсталі» і фото у промені світла Дмитра Козацького та інших.

Катерина Поліщук на псевдо «Пташка», медик, яка була у російському полоні з 19 травня 2022 року
Катерина Поліщук на псевдо «Пташка», медик, яка була у російському полоні з 19 травня 2022 року

Пізніше Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими опублікував повний список звільнених з російського полону в результаті обміну 21 вересня.

У штабі повідомили, що серед звільнених – військовослужбовці НГУ, ВМС України, ЗСУ, ДПСУ, ТрО, НПУ, СБУ, Держмитслужби та ДССТ, а також двоє цивільних. 124 захисники, звільнені з полону, належать до офіцерського складу, 89 – до рядового й сержантського складу.

Президент Володимир Зеленський на початку червня повідомляв, що в російському полоні перебувають 2500 оборонців заводу «Азовсталь».

  • 20 травня Міністерство оборони Росії заявило, що завод «Азовсталь» у Маріуполі перейшов під контроль сил РФ. Російське відомство заявило, що всього «в полон здалися» 2439 українських військових, які перебували на території заводу. Згодом кілька десятків були обміняні на російських полонених.
  • У ніч на 29 липня був зруйнований один із бараків виправної колонії в окупованому російськими силами селищі Оленівка на Донеччині. Загинули щонайменше 50 українських військовополонених, яких там утримували. Серед полонених могли бути і бійці «Азову». Україна досі не отримала офіційних списків загиблих військовополонених в Оленівці.
  • 18 вересня російські ЗМІ повідомили, що через буцімто обстріл з боку ЗСУ колонії в Оленівці на Донеччині (ця колонія вже піддавалася руйнуванню з боку саме російських сил – ред.) один український полонений військовий загинув і четверо зазнали поранень. Українська сторона заявила, що не володіє інформацією про постраждалих внаслідок обстрілу.
XS
SM
MD
LG