Компанія Ілона Маска SpaceX всьоме здійснила тестовий пуск ракетного комплексу Starship 16 січня, повідомляють міжнародні медіа.
Космічний корабель Starship зруйнувався після запуску, проте ракета-носій успішно повернулася на стартовий майданчик. Компанія Ілона Маска охарактеризувала інцидент як «стрімку незаплановану дезінтеграцію».
Під час підйому шість двигунів корабля, судячи з усього, відключалися один за одним, а зв’язок із кораблем був втрачений через вісім з половиною хвилин після старту. Американські медіа поширили відео спалахів у небі під час руйнування корабля. За повідомленнями, падіння уламків спричинило затримку деяких авіарейсів.
Це мав бути перший політ нової, вдосконаленої моделі космічного корабля. Очікувалося, що після запуску з Техасу він перетне Мексиканську затоку і здійснить майже навколосвітню подорож, як і в попередніх випробуваннях. На кораблі було закріплено десять макетів супутників для відпрацювання їх запуску.
За хвилину до втрати апарату SpaceX за допомогою механічних маніпуляторів стартової вежі успішно зловила ракету-носій, що повернулася, що до цього вдалося лише один раз.
Читайте також: SpaceX здійснила першу місію у 2025 році
Втім, незабаром оптимізм після успішного захоплення ракети першого ступеня змінився розчаруванням через долю космічного корабля.
«Чудово, що повернення ракети-носія вдалося, але ситуація з кораблем, звичайно, засмучує», – зазначив представник SpaceX Ден Хуот, підкресливши, що це було льотне випробування експериментального апарату.
Останні дані, отримані з космічного корабля, показали, що він досяг висоти 146 кілометрів і розвинув швидкість близько 21300 кілометрів на годину.
За словами Маска, попередній аналіз показав, що витік палива міг призвести до підвищення тиску в порожнині над протипожежною перегородкою двигуна. У цій частині корабля планується посилити систему пожежогасіння, покращити вентиляцію та проводити додаткові перевірки на наявність витоків, повідомив він у соціальній мережі X.
Маск планує запускати супутники Starlink на кораблях Starship, а потім перейти до виведення інших супутників і, зрештою, до транспортування екіпажів.
Раніше 16 січня у Флориді компанія Blue Origin, що належить Джеффу Безосу, запустила свою нову надважку ракету New Glenn. Ракета успішно вийшла на орбіту і вивела експериментальний супутник на висоту кілька тисяч кілометрів над Землею. Однак перший ступінь ракети-носія зруйнувався і не зміг приземлитися на плавучу платформу в Атлантичному океані.
Форум