У Запоріжжі на майдані Героїв Революції відбулася акція в пам’ять Героїв Небесної сотні. На знак вшанування пам’яті загиблих на Майдані активісти виклали символічні крила з сотні свічок перед пам’ятником Героям Революції гідності, що встановлений на площі, де взимку 2013–2014 років збирався місцевий Майдан.
«Вшановуємо всіх загиблих у ці дні в Києві на майдані Незалежності, на Інститутській. Героїв Небесної сотні порівнюють з янголами, тому ми ці свічки виставили в такий символічний знак янгола. Кількість свічок тут сто. Нам здається, що таким чином хоча б мінімально ми привернути увагу всіх українців, хто не знав, хто забув про те, що шість років тому в Україні, можливо, були одні з найстрашніших днів за весь час існування України, особливо за її новітній період», – сказала одна з організаторок акції Олена Кузьменко.
Учасники акції також вшанували загиблих на Майдані хвилиною мовчання і поклали квіти до пам’ятника Героям Революції гідності. У заході взяли участь активісти місцевого Майдану, волонтери, ветерани війни на Донбасі.
«20 лютого – шість років тому у цей день, мабуть, перевершило все. На емоціях, на адреналіні ми забігли на верхню барикаду. Вона була в такому поганому стані, бо вже почали топитися ці мішки з снігом. Одразу миттєво хлопцю пробивають каску. Просто в голову куля. Винесли. Потім відходити. Зрозуміли, що варіантів нема, бо нас перестріляють зараз. Що було робити? Шини, два біотуалети пластикові запалили. У цьому диму змогли відійти назад і трохи нижче зробити іншу барикаду. Розумієте, що найбільше мене тоді шокувало: мозок відмовлявся усвідомити, що калюжа така десь 2,5 метри завдовжки – це калюжа не акварелі якоїсь червоної, не гуаші, а це людська кров…» – поділився своїми спогадами ветеран війни на Донбасі, учасник Майдану Андрій-Святослав Грушевський.
Останніми днями в Україні на публічному рівні згадують жертв розстрілів на Майдані. У період з 18 до 20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули понад сто людей, найбільше – 20 лютого. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею». Серед загиблих були і більш ніж десяток силовиків.