Ув’язнений російський опозиціонер Олексій Навальний здав негативний тест на COVID-19 на тлі побоювань про його стан здоров’я через сильний кашель та температуру.
«Перший тест показав негативний результат. Проте з певних причин вони взяли в нього другий аналіз. Ми ще не знаємо результат», – сказала адвокатка Навального Ольга Михайлова.
5 квітня у штабі політика повідомили, що Навального перевели у тюремну лікарню через симптоми гострого респіраторного захворювання.
Політик через адвокатів заявив, що троє з 15 осіб у його загоні госпіталізовані з туберкульозом. У самого Навального тюремні лікарі зафіксували температуру 38,1 і сильний кашель.
При цьому політик продовжує голодування, яке оголосив 31 березня. За словами його адвокатки Ольги Михайлової, з моменту перебування в колонії він втратив 13 кілограмів.
6 квітня поліція затримала голову профспілки «Альянс лікарів» Анастасію Васильєву та ще щонайменше дев'ять людей. біля колонії, де перебуває Олексій Навальний. Вона заявляла, що подала заявку на ім’я заступника начальника колонії з проханням відвідати Навального. За словами Васильєвої, у відвідуванні їй відмовили, оскільки в установі сьогодні немає прийомних годин.
Представники «Альянсу лікарів» повідомляли, що їдуть в Покров «не протестувати», а «рятувати» Навального.
2 лютого Симоновський суд Москви відправив Олексія Навального в колонію у кримінальній справі «Ів Роше» 2013 року, яку Європейський суд із прав людини визнав неправомірною. Опозиціонер повинен буде провести в ув’язненні близько двох з половиною років.
Російський опозиціонер Навальний і Україна
Восени 2014 року Олексій Навальний у відповідь на запитання про статус Криму риторично запитав: «Крим – це бутерброд із ковбасою, чи що, щоб його туди-сюди повертати?». Він визнав, що Росія порушила міжнародне право, окупувавши український півострів, але заявив, що Крим «де-факто російський».
Згодом опозиціонер зазначав, що метафора з бутербродом не найбільш вдала, але вона встигла стати крилатою.
Хоча Навальний заявляв, що Росія захопила півострів незаконно, у 2015-му в інтерв’ю російській службі Радіо Свобода і «Голосу Америки» він сказав, що «питання Криму» не вдасться швидко вирішити. Політик пояснив це тим, що там нібито мешкає 3 мільйони людей із російськими паспортами. Виходом із ситуації тоді він назвав «чесний референдум», перед яким можливість агітувати матимуть українська влада і кримські татари.
Однак вже в 2017 році Навальний заявив, що «не бачить вирішення кримської проблеми», і цю проблему, на його думку, «не вирішить ані президент Путін, ані президент Навальний».
Читайте також: «Вражений бацилою російського шовінізму». Українські оглядачі про затримання Навального
У 2017 році Навальний визнав, що в Україні воюють російські війська, і пообіцяв вивести їх в разі перемоги на президентських виборах 2018 року (до участі в яких зрештою не був допущений). Водночас він заявляв про необхідність надати жителям Донбасу амністію та гарантії захисту від репресій.
При цьому опозиціонер у коментарі DW називав тему України «периферійною» для внутрішньої російської політики, а її обговорення – хоч і важливим, але таким, «чого хоче Путін», аби нав’язувати свій порядок денний.