Правління Національного банку України вирішило зберегти облікову ставку на рівні 13%, повідомила пресслужба НБУ 25 липня.
Це рішення спрямовується на забезпечення стійкості валютного ринку й наближення інфляції на прогнозному горизонті до цілі 5%, йдеться в повідомленні.
У Нацбанку зазначили, що базовий сценарій його прогнозу передбачає відновлення циклу зниження облікової ставки лише на початку 2025 року.
«Однак НБУ гнучко реагуватиме на зміни в балансі ризиків для інфляції й валютного ринку. Якщо ризики для інфляційного розвитку і валютного ринку послабляться, зокрема внаслідок можливого отримання Україною більших обсягів фінансової підтримки, НБУ розгляне можливість швидшого відновлення циклу зниження облікової ставки. Водночас у разі суттєвого зростання цінового тиску і появи ризиків розбалансування очікувань НБУ буде готовий посилити монетарну політику», – йдеться в повідомленні.
У червні НБУ знизив облікову ставку до 13%.
Перед цим у квітні цього року правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 14,5% до 13,5%, а в березні НБУ знизив облікову ставку на 0,5% – з 15 до 14,5% річних. Ставка 15% діяла з 15 грудня 2023 року.
Ключовою причиною, що зумовила таке рішення, стало зниження в лютому 2024 року інфляції до 4,3% у річному вимірі. Цьому сприяло зростання пропозиції окремих харчових продуктів та ефект від істотних врожаїв минулих років.
До початку повномасштабного вторгнення Росії облікова ставка була на рівні 10%, а з червня 2022 року – 25%.
Облікова ставка – один із головних інструментів, за допомогою якого Національний банк встановлює для банків й інших суб’єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених і розміщених грошових коштів на відповідний період.
Форум