Участь країн-партнерів у збитті російських ракет і безпілотників, що пролітають над заходом України і наближаються до їхнього повітряного простору, може не бути «найефективнішим способом розв'язання проблеми». Про це в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода заявив міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс.
«На мою думку, це обмежені переваги. Незалежно від того, чи переважають вони ризики, які можуть виникнути. Якщо ви поставите, наприклад, свої системи ППО на кордоні з Україною, то вони покриють лише відносно невелику територію. У такому випадку це означало б, що вам потрібно мати літаки в небі, щоб захистити Україну. Тоді, звичайно, виникне ризик прямого зіткнення між ВПС НАТО та Росією», – зазначив Брекельманс.
Саме цьому типу ескалації, зауважив урядовець, намагаються запобігти союзники по НАТО.
«Думаю, це також на користь Україні, що ми намагаємося її не допустити. Треба завжди шукати креативні шляхи допомоги Україні. Але ми також у кожному випадку маємо зважувати, чи вигоди переважають ризики. Поки що різниці немає. Таке схвалене рішення», – резюмував глава міністерства оборони Нідерландів.
Російські військові регулярно здійснюють масштабні атаки України за допомогою ударних дронів і крилатих ракет. На тлі таких масованих обстрілів, коли ракети і дрони наближаються до її території, Польща підіймає в повітря свою авіацію та авіацію союзників.
Раніше повідомлялося, що Україна і Польща можуть працювати над механізмом для того, щоб польська ППО збивала російські повітряні цілі над Україною. В інтерв’ю Politico наприкінці серпня тодішній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба казав, що це не призведе до втягнення країн НАТО у війну.
У липні у Варшаві Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки між країнами. Вона, зокрема, передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, випущених у напрямку Польщі.
Форум