Вищий антикорупційний суд продовжив термін дії запобіжного заходу колишньому голові Державної фіскальної служби Романа Насірова у справі про хабар. Про це судді оголосили 10 квітня на засідання ВАКС, у якому брав участь Насіров.
«Клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов’язків, покладених на Романа Михайловича, задовольнити, продовжити на два місяці строк дії обов’язків, покладених на нього, а саме: прибувати за викликом до суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк заздалегідь повідомляти про це суду, не відлучатися за межі Київської області без дозволу суду», – зазначили у суді.
Крім того, Насіров має утриматися від спілкування з іншими фігурантами справи, здати всі документи для виїзду за кордон і носити електронний засіб контролю.
Термін дії зобов’язань – до 10 червня.
У ВАКС оголосили, що ухвала набуває чинності з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, оголошення повного її тексту відбудеться 15 квітня.
Напередодні адвокати Насірова повідомили, що він був мобілізований до лав Збройних сил України і тому не зміг прибути на засідання суду.
«На засідання в іншій справі – стосовно колишнього голови ДФС України і керівника департаменту Фіскальної служби, яке було заплановане на 9 квітня 2025 року обвинувачений не з’явився. Захисник особи подав до суду клопотання про зупинення вказаного провадження у зв’язку з мобілізацією його підзахисного, яке суд має розглянути 11 квітня 2025 року. Звертаємо увагу, що вказана справа перебуває на фінальному етапі розгляду – судових дебатах, після чого суд повинен винести вирок. Проте мобілізація одного з обвинувачених загрожує затягуванням справи, у підсумку він може уникнути відповідальності», – заявили 10 квітня в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Тим часом, Військова служба правопорядку 10 квітня повідомила, що проводить розслідування щодо призову екскерівника Державної фіскальної служби Романа Насірова. За повідомленням, службове розслідування відкрили за розпорядженням головнокомандувача Збройних сил України.
Попередньо відомство встановило, що солдат запасу Насіров був призваний на військову службу до ЗСУ «під час мобілізації на особливий період». «Призов військовозобов’язаного, який добровільно виявив бажання служити в лавах ЗС України, був здійснений за наказом по стройовій частині командира в/ч А0139 від 07.04.2025», – заявляє служба.
Водночас, за попередніми даними, командир військової частини визнав наказ протиправним і скасував його.
Розслідування відкрите за ознаками можливого перевищення повноважень, його матеріали будуть передані правоохоронним органам, додає відомство.
Водночас служба зазначає, що військова частина А0139 підпорядкована Головному командному центру ЗСУ, і її підрозділи беруть безпосередню участь у бойових діях протягом всієї російсько-української війни.
«У Збройних Силах формується нульова толерантність до корупції. Тому будь-які дії, спрямовані на дискредитацію української армії, будуть жорстко припинятися», – йдеться в заяві.
У травні 2023 року парламент ухвалив зміни, що дозволяють звільнення засуджених через укладання контракту на військову службу, однак виключив таку можливість для фігурантів справ про топкорупцію. Transparency International Ukraine наголошує, що ця норма покликана унеможливити уникнення відповідальності за тяжкі корупційні злочини під виглядом військової служби.
За версією слідства, очільник ДФС України за посередництва свого радника одержав понад 722 мільйони гривень неправомірної вигоди за вчинення дій, пов’язаних із забезпеченням відшкодування ПДВ агрохолдингу у розмірі понад 3,2 мільярда гривень.
17 жовтня 2022 детективи НАБУ повідомили про підозру в одержанні хабаря в особливо великому розмірі колишньому голові ДФС та в пособництві в її одержанні його раднику.
Роман Насіров також є фігурантом так званої «газової схеми Онищенка», за якою щодо нього була відкрита справа ще в 2017 році. Насіров раніше заперечував свою провину.
Форум