Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили колишньому кінцевому бенефіціару «Приватбанку» про підозу в заволодінні коштами банку – про це повідомила пресслужба відомства 7 вересня.
Йдеться про заволодіння коштами на суму понад 9,2 мільярда гривень. У справі фігурують шестеро людей.
«У січні-березні 2015 року кінцевий бенефіціар банку, на той момент Голова Дніпропетровської обласної держадміністрації, розробив план заволодіння коштами ПАТ КБ «ПриватБанк» з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку. Для цього банк штучно зобов’язали виплатити вказаній підконтрольній компанії понад 9,2 мільярда гривень під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: «Приватбанк» заявив про «рішучу крапку» в справі про націоналізацію
Після цього 446 мільйонів гривень із цієї суми нібито перерахували трьом пов’язаним компаніям під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів, а згодом – ще двом. Зрештою кошти потрапили на особовий рахунок кінцевого бенефіціара «ПриватБанку». Згодом, додає НАБУ, він вніс ці кошти до статутного капіталу банку на виконання вимог Національного банку.
Інші підозрювані в справі:
- ексголова правління «Приватбанк»
- заступник керівника напрямку – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з «Приватбанком»
- заступник голови правління «Приватбанк» – директор казначейства
- начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства «Приватбанк»
- заступник керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу «Приватбанк»
Їм повідомили про підозру за статтями про привласнення майна, відмиванні коштів і службовій підробці.
НАБУ не називає імені підозрюваних, але обставини вказують на українського олігарха, ексголову Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського.
Уряд України 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію «Приватбанку» і влив у його капітал понад 155 мільярдів гривень.
Читайте також: У день взяття під варту Коломойського Зеленський заявив, що «закон повинен працювати»
Ексвласники банку, його акціонери, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, вважають проведену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як «Приватбанк» і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.
У лютому 2023 року Велика Палата Верховного Суду підтвердила законність «Приватбанку».