До Міністерства закордонних справ 30 січня викликали посла Словаччини Павела Віздала, повідомила пресслужба відомства. Йому висловили «рішуче несприйняття» звинувачень на адресу Києва у втручаннях у внутрішні справи його країни.
«Зокрема, було наголошено, що українська сторона підтримує і розвиває добрі контакти з усіма міжнародними партнерами, які всебічно допомагають нашій державі на тлі російської повномасштабної збройної агресії», – йдеться в повідомленні.
МЗС додає, що з Віздалом зустрівся заступник міністра Олександр Міщенко. Він «висловив глибоке розчарування тим, що прем’єр-міністр Фіцо наразі виступає рупором Кремля і, нехтуючи приналежністю Словацької Республіки до Європейського Союзу, вдається до алогічних дій».
Читайте також: Вирішуватиме Єврокомісія – Стефанішина про відновлення транзиту російського газу через Україну
Представник МЗС назвав неприйнятними такі дії представників словацької влади та додав, що вони не лише шкодять відносинам України та Словаччини, а й підривають єдність Європейського Союзу та Євроатлантичної спільноти у протидії російській агресії.
«Неприпустимими є спроби уряду Словаччини зберігати залежність від постачання російських енергоносіїв всупереч спільній роботі ЄС і європейських партнерів зі зниження такої залежності та диверсифікації джерел постачання енергії, а також ігноруючи доводи української сторони щодо позбавлення Росії засобів фінансування терору проти України та українського народу», – заявляє міністерство.
Відомство закликало Братиславу повернутися до конструктивного діалогу. Водночас заступник міністра висловив «глибоку вдячність народу Словаччини за всю підтримку й допомогу, отриману з початку повномасштабної російської агресії».
Читайте також: FT: в ЄС обговорюють повернення до закупівель газу з Росії в рамках угоди з припинення війни
Напередодні словацькі медіа повідомили, що МЗС країни викликало посла України Мирослава Кастрана, щоб висловити «різкий протест» проти заяв Києва щодо риторики словацького прем’єр-міністра Роберта Фіцо. Відомство розцінило їх як втручання у внутрішні справи Словаччини.
О 7-ій ранку 1 січня Україна «в інтересах національної безпеки» зупинила транспортування російського природного газу своєю територією.
Основні європейські імпортери російського газу, Словаччина й Австрія, вже забезпечили альтернативні маршрути постачань, хоча словацький прем’єр Роберт Фіцо заявляв про «драматичні наслідки» для всього Євросоюзу, вимагаючи відновити транзит. Словацький прем’єр не виключав заходи у відповідь.
У понад 20 містах Словаччини відбувалися масові демонстрації проти проросійської політики уряду прем’єра Роберта Фіцо.
Форум