Доступність посилання

Після рішення про мита Трамп закликав ФРС «швидко» знизити базову ставку


Голова Федеральної резервної системи США Джером Пауелл
Голова Федеральної резервної системи США Джером Пауелл

Президент США Дональд Трамп 4 квітня закликав голову Федеральної резервної системи США Джерома Пауелла «швидко» знизити базову процентну ставку за кредитами. Але Пауелл вважає, що після запровадження нових імпортних мит необхідно дочекатися свіжих даних про стан американської економіки, повідомляє агентство Reuters.

«Зараз ідеальний час для голови ФРС Джерома Пауелла знизити процентні ставки. Він завжди «запізнюється», але тепер він може змінити свій імідж і зробити це швидко», – написав Трамп у мережі Truth Social за кілька хвилин до виступу Пауелла, в якому очільник ФРС сказав, що нові імпортні тарифи Трампа в США «більші, ніж очікувалося», і їхні економічні наслідки, включно з вищою інфляцією та уповільненням зростання, ймовірно, будуть значними.

«Ми маємо справу з надзвичайно невизначеною ситуацією та підвищеними ризиками як зростання безробіття, так і зростання інфляції», – сказав Пауелл, зазначивши, що це підриває обидва мандати ФРС – утримання інфляції на рівні 2% і забезпечення максимальної зайнятості.

Виступ Пауелла відбувся на тлі падіння світових ринків, яке вже призвело до зниження основних фондових індексів США після оголошення Трампом нових мит. Пауелл не став прямо коментувати падіння ринку, але визнав, що невизначеність інвесторів і бізнесменів також вплинула на ФРС.

За словами Пауелла, у регулятора є час дочекатися нових даних, перш ніж ухвалювати рішення щодо монетарної політики. Проте головним завданням ФРС залишається забезпечення стабільних інфляційних очікувань, особливо якщо нові мита спровокують постійне зростання цін.

«Хоча мита, ймовірно, спричинять принаймні тимчасове підвищення інфляції, є ймовірність, що їхні наслідки будуть більш довгостроковими», – сказав Пауелл.

Він наголосив, що ФРС має запобігти перетворенню одноразового підвищення цін у постійну інфляційну проблему. При цьому Пауелл зазначив, що ФРС не коментує політику адміністрації Трампа, а лише реагує на її вплив на економіку, яка, за словами регулятора, кілька тижнів тому перебувала в «ідеальному стані» – зі зниженням інфляції та низьким рівнем безробіття.

ФРС має справу з незвичайним поєднанням ризиків – зростання цін і водночас уповільнення економіки. Це питання все частіше порушується в коментарях представників ФРС, оскільки масштаби тарифної політики Трампа стають більш очевидними, а інші країни вдаються до контрзаходів.

Китай уже оголосив про запровадження 34-відсоткового мита на всі американські товари, обмеження експорту корисних копалин, які мають важливе значення для технологічної галузі, і заборону на імпорт американської курятини.

Світові фондові ринки продовжують падати. Представники адміністрації США все ще применшують значення цієї рецесії, найсерйознішої від часу пандемії COVID-19, стверджуючи, що вона необхідна для майбутнього економічного зростання.

Хоча ситуація ще не досягла класичної «стагфляції», член ради керівників ФРС Адріана Куґлер заявила, що вже є «підвищені ризики інфляції та реальні ознаки її зростання». Вона також попередила про можливе уповільнення економіки в майбутньому.

Заступник голови ФРС Філіп Джефферсон зазначив, що «значна невизначеність у сфері торгівлі» може негативно вплинути на витрати домогосподарств і бізнесу, а член ради керівників Ліза Кук наголосила, що інфляційні очікування зростали ще до останніх заяв Трампа про нові тарифи.

За оцінками аналітиків, у результаті введення Трампом нових мит середній імпортний податок у США становитиме 27%. За адміністрації Байдена він становив лише 2,5%.

Форум

XS
SM
MD
LG