Доступність посилання

У МВФ оцінили ймовірність рецесії через тарифи Трампа


Однак МВФ поки не бачить «драматичного впливу» мит, які запровадив і якими погрожував Трамп
Однак МВФ поки не бачить «драматичного впливу» мит, які запровадив і якими погрожував Трамп

Прагнення президента США Дональда Трампа до запровадження масштабних тарифів створює велику невизначеність і підриває впевненість, але навряд спровокує рецесію в найближчій перспективі, заявила директорка-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва.

МВФ, ймовірно, дещо знизить економічний прогноз у своєму наступному оновленому огляді світової економіки приблизно через три тижні, але «ми не бачимо рецесії на горизонті», сказала Георгієва в інтерв’ю Reuters.

«Те, що ми бачимо у високочастотних індикаторах, справді вказує на те, що довіра споживачів та довіра інвесторів дещо слабшає, і ми знаємо, що це потім перетворюється на вплив на перспективи зростання», – сказала вона.

Однак МВФ поки не бачить «драматичного впливу» мит, які запровадив і якими погрожував Трамп після його повернення в Білий дім, сказала вона.

У січні МВФ підвищив свою оцінку глобального економічного зростання на 2025 рік до 3,3% з 3,2%.Однак тепер, за її словами, Георгієва очікує, що у квітні, коли МВФ проведе свої весняні засідання у Вашингтоні, буде опубліковано оновлення WEO, щоб відобразити невелику корекцію.

Читайте також: Фон дер Ляєн: ЄС сподівається на «переговорне рішення» щодо тарифів США, але готовий до контрзаходів

Георгієва зауважила, що багато країн використали свій фіскальний і монетарний простір під час COVID і тепер мають високий рівень боргу, що обмежує їхню здатність реагувати на майбутні шоки. Будь-яке уповільнення або зворотний процес зниження інфляції може уповільнити зниження процентних ставок і ускладнить рефінансування боргів країнами.

Непередбачувані темпи оголошення та запровадження зборів зіпсували ставлення інвесторів, а основні фондові індекси США впали майже на 10% із середини лютого через побоювання, що мита сповільнять зростання чи навіть спровокують рецесію.

«Чим швидше буде більше ясності, тим краще, тому що невизначеність, як показує наше дослідження, чим довше триває, тим більше вона може негативно вплинути на зростання», – сказала вона.

Георгієва сказала, що світова торгівля продовжує зростати, незважаючи на сплеск протекціоністських заходів у всьому світі, які змінили торгові моделі та кинули виклик глобалізації, і що торгівля послугами випереджає зростання торгівлі товарами.

Після повернення до Білого дому в січні Трамп ввів 20% мита на всі товари з Китаю; погрожував, а потім відклав 25% мита на більшість товарів з Канади та Мексики; запровадив високі мита на імпорт сталі та алюмінію;оголосив 25% мита на імпортні автомобілі; і оголосив, що 2 квітня буде «Днем визволення», коли він планує оприлюднити глобальні взаємні тарифи.

Форум

XS
SM
MD
LG