Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ: в Україні виявили випадки нового субваріанту коронавірусу


Наявні дослідження показують, що поточні вакцини, зокрема бустери, залишаються ефективними для захисту від важких форм COVID-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом, заявили у МОЗ
Наявні дослідження показують, що поточні вакцини, зокрема бустери, залишаються ефективними для захисту від важких форм COVID-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом, заявили у МОЗ

У липні в Україні зареєстрували три випадки FLiRT – нового субваріанту коронавірусу Omicron, повідомило 5 серпня Міністерство охорони здоров’я.

«Три випадки субваріанту коронавірусу FLiRT виявили минулого тижня: два у Києві й один в Івано-Франківській області. Захворіли дві жінки і чоловік старше 60 років», – заявив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

У МОЗ уточнили, що штам FLiRT походить від варіанту Omicron, і через специфічні мутації в білку-шипі вірус краще зв’язується з клітинами й уникає імунної відповіді.

«Тобто FLiRT швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані. Однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби», – кажуть у міністерстві.

У МОЗ також зазначили, що ВООЗ поки що не надає специфічної оцінки щодо небезпеки FLiRT, зазначаючи, що він потребує моніторингу на рівні кожної країни.

Наявні дослідження показують, що поточні вакцини, зокрема бустери, залишаються ефективними для захисту від важких форм COVID-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом, додали в міністерстві.

У травні минулого року Всесвітня організація охорони здоровʼя оголосила, що поширення коронавірусної інфекції нового типу COVID-19 тепер не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання за понад три роки стали близько 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

ВООЗ наголошує, що вірус не зник, люди продовжують хворіти, і інфекція, швидше за все, залишиться в людській популяції як одне з респіраторних захворювань.

Форум

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG