Українські правоохоронці спільно з колегами Франції та Монако затримали сина експрезидента компанії «Мотор Січ», якого підозрюють у легалізації майна.
Як повідомляє у телеграмі пресслужба Офісу генпрокурора, спільна слідча група та правоохоронці з Франції та Монако викрили схему легалізації незаконно отриманих грошових коштів експрезидента «Мотор Січі». Також правоохоронці встановили обставини вчинення нових кримінальних правопорушень підсанкційним ексвласником наразі націоналізованого підприємства в Запоріжжі.
За даними слідства, в порушення національної процедури сім’я ексвласника до 2014 року консолідувала більше 65 % акцій оборонного підприємства, які були оформлені на номінальних власників офшорних компаній.
«Після початку війни з РФ, розуміючи, що підприємство втрачає ринки збуту, власник і його син незаконно, без дозволу на передачу контрольного пакету акцій монопольного українського підприємства, продали їх представникам іноземної держави», – йдеться у повідомленні.
В Офісі генпрокурора зазначають, що продовж 2016-2025 років син експрезидента «Мотор Січ», у тому числі на території Франції і Монако, легалізовував отримані у злочинний спосіб кошти на суму понад 650 млн доларів США.
У квітні 2025 року учасники спільної слідчої групи – прокурори Офісу генпрокурора та співробітники СБУ – брали участь в обшуках, затриманні та допиті сина ексвласника на території Монако. За результатами слідчих дій на території Монако виявлено численне коштовне майно, оформлене на підконтрольних колишньому власнику осіб. Його сину повідомлено про підозру у легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, в особливо великому розмірі (ч. 3 ст. 209 КК України).
Одночасно на території України колишньому власнику підприємства повідомлено про підозру у привласненні та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, в особливо великому розмірі (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України).
Читайте також: ВР ухвалила законопроєкт про позбавлення держнагород зрадників України
В’ячеслава Богуслаєва, ексдиректора стратегічно важливого підприємства «Мотор Січі», яке спеціалізується на виробництві авіаційної техніки, з жовтня 2022 року офіційно підозрюють у пособництві державі-агресору, колабораційній діяльності, а також сприянні діяльності терористичної організації. Згодом йому оголосили також підозру в «перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України й інших військових формувань».
Відповідно до офіційної версії слідства, Богуслаєв, поміж іншого, у квітні 2022 року блокував передачу гелікоптера Мі-2-МСБ-1 представникам Головного управління розвідки України і надавав своїм підлеглим вказівки сховати деталі й експлуатаційну документацію, без яких використовувати цей гелікоптер було б неможливо.
Навесні 2023 року проєкт Радіо Свобода «Схеми» опублікував фрагменти розмов Богуслаєва з бізнес-партнерами й підлеглими, а також документи, які свідчили про те, що українське стратегічне підприємство «Мотор Січ» роками підсилювало обороноздатність Росії шляхом постачання туди унікальних українських виробів – авіадвигунів для штурмової авіації та запчастин до них, в тому числі після лютого 2022 року.
У жовтні 2023 року СБУ повідомила, що передала до суду справу експрезидента «Мотор Січі» й арештувала його активи на понад 12 мільярдів гривень.
Ще у листопаді 2022 року у спільному розслідуванні «Схем» (Радіо Свобода) та проєкту Scanner Project журналісти виявили, що син затриманого СБУ В’ячеслава Богуслаєва Олександр Богуслаєв є бенефіціаром низки компаній у Франції, на які зареєстроване майно на Лазуровому узбережжі, ринковою вартістю близько 6 мільйонів євро (це майже 250 мільйонів гривень).
Згодом «Схеми» з’ясували, що Олександр Богуслаєв разом із бізнес-партнером Сергієм Шинкаренком володіє фірмою SCI Saint Petr. На цю фірму записана квартира, підвал, паркомісце і гараж у житловому комплексі Parc Saint Paul у Валлорісі (французький регіон Прованс-Альпи-Лазуровий берег). Вартість майна оцінюється в 800 000 євро.
Форум