Доступність посилання

ТОП новини

Єврокоміся погодила стратегію допомоги Молдові, щоб відокремити її від поставок енергоресурсів з РФ


Загальна підтримка Молдова до 2025 року становитиме 250 мільйонів євро
Загальна підтримка Молдова до 2025 року становитиме 250 мільйонів євро

Європейська комісія та Молдова погодили 2-річну Комплексну стратегію енергетичної незалежності та стійкості Молдови. Ця стратегія має мету – відокремити Молдову від ненадійних російських поставок енергоресурсів та повністю інтегрувати її в енергетичний ринок ЄС, йдеться на сайті Єврокомісії 4 лютого.

Згідно з цією стратегією, загальна підтримка Молдови до 2025 року становитиме 250 мільйонів євро, з яких 100 мільйонів євро буде надано ЄС до середини квітня. На додаток до цієї загальної підтримки, для населення Придністровського регіону Молдови за певних умов пропонується допомога в розмірі 60 мільйонів євро.

Вона також включатиме фонд допомоги у скрутних ситуаціях, щоб полегшити рахунки за електроенергію для найбільш вразливих домогосподарств і дозволить компенсувати повне зростання витрат на електроенергію для соціальних установ, включаючи дитячі садки, школи та лікарні.

«У довгостроковій перспективі підтримка ЄС дозволить Молдові покращити свою енергетичну безпеку за рахунок інвестицій та реформ для енергетичного переходу і забезпечити повну відмову від поставок російських енергоресурсів. Пакет допомоги є продовженням роботи, яку Європейський Союз та його партнери проводять для зменшення енергетичної вразливості Молдови. Сьогодні енергетична система Молдови забезпечує постачання електроенергії та тепла без перебоїв», – вказано у повідомленні.

Читайте також: Санду: припинивши постачати газ, Росія хоче викликати політичну кризу в Молдові

1 лютого Молдова розпочала закупівлю природного газу для Придністровського регіону. Згідно з рішенням Комісії з надзвичайних ситуацій (КНС), газ вартістю 20 мільйонів євро буде оплачено коштами, наданими ЄС вирішити енергетичну кризу.

З 1 січня російський «Газпром» в односторонньому порядку припинив постачання природного газу до Придністровського регіону. Це сталося після того, як Україна зупинила транзит російського газу своєю територією.

Раніше лідер Тирасполя Вадим Красносельський заявляв, що Росія може відновити постачання газу до Придністровʼя. Однак так і не були названі точна дата і маршрут поставок. Красносельський також відмовився уточнити, хто буде платити за транзит газу.

Президентка Молдови Мая Санду заявила 14 січня, що метою «гуманітарної кризи, спричиненої Кремлем» на лівому березі Дністра, є розпалювання «політичної кризи» на правому березі та загострення ситуації в Республіці Молдова.

Форум

XS
SM
MD
LG