Доступність посилання

ТОП новини

Жолнович про вплив зупинки допомоги від США на соціальну політику: «поки ситуація не критична»


Очільниця Міністерства соціальної політики Оксана Жолнович каже, що відомство ще з’ясовує, фінансування щодо яких підрядників буде зупинено
Очільниця Міністерства соціальної політики Оксана Жолнович каже, що відомство ще з’ясовує, фінансування щодо яких підрядників буде зупинено

Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович заявила, що зупинка фінансування міжнародних програм від Сполучених Штатів Америки буде більш відчутною для громадського сектору, аніж для великих бюджетних проєктів.

«Насправді поки не дуже (вплинула– ред.) на соціальну політику держави, бо у нас є велика кількість домовленостей із європейськими партнерами, зокрема з Великою Британією і Світовим банком», – сказала міністерка на пресконференції 27 січня в Києві, відповідаючи на запитання Рaдіо Свободa, чи вплинуло призупинення невійськової допомоги США на соціальну політику в Україні.

Жолнович визнала, що деякі проєкти Мінсоцполітики фінансуються зараз з Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID), але знову наголосила, що ці партнери – не єдині.

«Поки ми ще тільки з’яcовуємо, фінансування щодо яких підрядників буде зупинено. Але поки ситуація – не критична», – стверджує посадовиця.

Про те, що Американська агенція з міжнародного розвитку (USAID) в Україні отримала розпорядження призупинити всі проєкти і видатки на них, повідомило 26 січня «Суспільне» з посиланням на неназваного працівника офісу USAID у Києві.

За його словами, детальних вказівок працівники офісу поки що не отримали. Офіційно в USAID ситуацію не коментували.

Повідомлення з’явилося після того, як 24 січня Державний департамент США розпорядився заморозити нове фінансування майже всіх програм зовнішньої допомоги США в рамках прагнення президента Дональда Трампа «привести ці програми у відповідність зі своїми зовнішньополітичними цілями».

20 січня Трамп підписав указ про тимчасову паузу в наданні зовнішньої допомоги США іншим країнам на 90 днів для оцінки ефективності й узгодженості відповідних програм із зовнішньою політикою США.

Згодом Пентагон уточнив, що указ не впливає на програми збройної допомоги Україні.

Держсекретар Марко Рубіо надіслав послання в посольства США по всьому світу, де роз’яснюється реалізація указу, підписаного Трампом 20 січня, в якому йдеться, що «ніяка подальша іноземна допомога Сполучених Штатів не повинна надаватися в такий спосіб, який не повністю відповідає зовнішній політиці президента Сполучених Штатів».

В указі Трампа йдеться про те, що нинішня іноземна допомога США «не відповідає американським інтересам і в багатьох випадках суперечить американським цінностям».

Указ Трампа закликає до 90-денної паузи в наданні США зовнішньої невійськової допомоги з метою «розвитку для оцінки ефективності» та «узгодженості із зовнішньою політикою Сполучених Штатів».

Крім військової, Україна отримувала суттєву невійськову допомогу зі США. За даними з офіційного сайту, від початку повномасштабної війни Агентство з міжнародного розвитку США(USAID) надало Україні 2,6 мільярда доларів гуманітарної допомоги, 5 мільярдів доларів допомоги на розвиток та понад 30 мільярдів доларів прямої бюджетної підтримки.

Як мовиться у звіті Офісу урядової підзвітності США, пряме бюджетне фінансування уряду України йшло через USAID для відшкодування уряду заробітних плат вчителям, державним службовцям і працівникам охорони здоров’я.

За даними Міністерства фінансів України, найбільшим донором прямої бюджетної допомоги з лютого 2022 року є Європейський союз, який залучив 45 мільярдів євро на фінансування пріоритетних видатків держбюджету.

Форум

XS
SM
MD
LG