Ратифікація угоди між Україною та Великою Британією про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство дозволить лібералізувати торгівлю на наступні п’ять років – про це заявило Міністерство економіки 22 серпня.
«Завдяки цьому відбудеться повна лібералізація торгівлі на найближчі 5 років, що збільшить експортний потенціал для українських виробників», – йдеться в заяві.
За словами міністерки Юлії Свириденко, угода передбачає до 2029 року скасування усіх ввізних мит, а також тарифних квот у двосторонній торгівлі:
«Це відкриє для українських виробників новий ринок збуту, зміцнить експортний потенціал України, сприятиме розвитку бізнесу та національної економіки».
Читайте також: ОП: Україна почала переговори з Британією щодо укладення угоди про 100-річне партнерство
Угода діятиме протягом п’ятирічного періоду до 31 березня 2029 року, за винятком двох товарних позицій – яєць та продуктів з м’яса птиці. Лібералізація торгівлі з цими товарами буде продовжена на два роки до 01 квітня 2026 року.
Мінекономіки очікує, що продовження лібералізації торгівлі сприятиме експорту української продукції, яка традиційно постачалася на британський ринок. Йдеться, поміж іншого, про борошно, зерно, молочну продукцію, м’ясо птиці та напівфабрикати, томатну пасту, мед, кукурудзу, пшеницю, соки, цукор.
«Україна також матиме можливість більш гнучкого планування експортної логістики та у перспективі збільшити експорт товарів з високою доданою вартістю», – додає відомство.
Верховна Рада 22 серпня ратифікувала угоду між Україною та Великою Британією про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство. Поміж іншого, вона передбачає продовження до 31 березня 2029 терміну дії Угоди № 1 у формі обміну листами між Україною та Великою Британією про «політичне співробітництво, вільну торгівлю i стратегічне партнерство», ухваленої в 2022 році.
Форум