Влада Литви до початку жовтня розробить національний план масової евакуації, повідомляє національний мовник LRT. «У кожного суб’єкта самоврядування є свій план евакуації, але очевидно, що ми повинні мати план національного масштабу і бути готовими до його реалізації», – розповіла на пресконференції міністерка внутрішніх справ країни Агне Білотайте.
«Сьогодні цивільний захист є актуальним як ніколи. Війна проти України триває, країни нашого регіону зазнають гібридних та дезінформаційних атак, а диверсії – це наша нова реальність. Важливо відзначити, що ми перебуваємо на передовій позиції, тому сьогодні цивільний захист став пріоритетом у нашому порядку денному», – сказала чиновниця.
За словами Білотайте, робота над зміцненням безпеки відбуватиметься не лише на національному рівні, а й спільно з іншими країнами Балтії. Також планується просити про фінансування Євросоюзу з цією метою.
У липні Сейм Литви затвердив запропоновану МВС програму зміцнення та розвитку цивільної оборони, яка включає створення нових притулків та систем оповіщення, а також розробку спеціального мобільного застосунку. З цією метою планується витратити 285 мільйонів євро. «Нам необхідно перейти від цивільного захисту до цивільної оборони. Часи змінилися, і ми маємо адаптувати цивільний захист до гібридних та військових загроз», – сказала Білотайте.
У Латвії міністр внутрішніх справ Ріхардс Козловскіс розповів, що в його країні триває робота зі створення нових підземних укриттів. «Ми маємо бути готовими до найгіршого сценарію», – каже він.
На початку року влада Естонії затвердила чотири- і десятирічний план дій у галузі цивільного захисту. «Ми готові інформувати населення SMS-повідомленнями та іншими каналами», – розповіла представниця МВС Естонії Туулі Ряйм.
У червні Сейм Литви схвалив призов юнаків на військову службу одразу після закінчення школи. Нові правила наберуть чинності 2026 року. Громадяни Литви у віці 17 років повинні будуть пройти медкомісію, а у 18 років вирушити на дев’ятимісячну строкову службу.
Форум