10 лютого близько пів сотні студентів і акторів у Львові взяли участь в акції на підтримку театралів, які зазнали насильства у театрі чи в освітніх закладах, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.
Біля оперного театру у Львові учасники акції скандували: «Не мовчи», «Мистецтво – це голос душі, а не примус», «Театр не терпить насилля», «Ні свавіллю в театрі», «Нас. Більше, ніж 46». Такого ж змісту плакати вони тримали у руках.
«Зараз багато є свідчень, якщо відмовив, то не отримаєш ролі і з часом звільнять з театру, бо ти не задіяний у виставах і значить не потрібен. Що робити? Не мовчати, а говорити і не приймати насильницьких дій. Тому важливо, щоб перша справа з керівником Молодого театру була розслідувана і його звільнили, щоб жертви таких випадків насильства могли вільно про це говорити. Зараз всі почуваються незахищеними і тому ми об’єдналися, щоб цього разу не програти», – каже Ольга Пужаковська, керівниця Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки.
Серед учасників акції у Львові були студенти Львівського Національного університету імені Франка, майбутні актори і режисери, актори львівських театрів.
«Я вчився в Київському університеті імені Карпенка-Карого. Почув про заклик студентів про вуличне дійство і прийшов підтримати. Молоді люди хочуть змін у театрах і навчальних мистецьких закладах, щоб була повага. Між студентом і викладачем мають бути нормальні стосунки. Я відчував психологічне насильство, на щастя, не було фізичного, але відчув приниження особистості, різні епітети і синоніми приниження. Це треба змінити. Але було багато і добрих викладачів», – говорить актор театру ляльок у Львові Валентин Гура.
10 лютого схожа акція відбулася у центрі Києва. Понад 200 театральних працівників і студентів вимагали від міської влади відсторонити керівника Молодого театру Андрія Білоуса через звинувачення у харасменті.
Водночас Андрій Білоус Радіо Свобода заявив, що відкритий до всіх перевірок у законному порядку, але не погоджується із тим, що «рішення ухвалюються не судом, а в соцмережах і на мітингах».
10 лютого у поліції Києва без наведення імен повідомили, що розслідують звинувачення в сексуальних домаганнях щодо викладача столичного освітнього закладу. За повідомленням, правоохоронці дізналися про «ймовірні домагання у колективі» університету з соціальних мереж.
Викладача Київського національного університету імені Карпенка-Карого Андрія Білоуса раніше відсторонили від роботи в навчальному закладі. Це відбулося після того, як одна зі студенток звинуватила його у сексуальних домаганнях і надсиланні непристойних повідомлень. Зізнання дівчини спричинили ланцюгову реакцію – посипалися дописи від інших студентів і випускників навчального закладу. Також пишуть про ймовірних жертв таких дій у Національному молодому театрі, в якому Білоус є художнім керівником.
Після акції в Києві 10 лютого міська державна адміністрація повідомила, що Андрія Білоуса відсторонять від посади директора–художнього керівника Молодого театру.
Форум