Доступність посилання

ТОП новини

Лукашенко поїхав із візитом до Китаю


Китай заявляє, що цей візит є «можливістю сприяти подальшому розвитку всебічного співробітництва» із Білоруссю
Китай заявляє, що цей візит є «можливістю сприяти подальшому розвитку всебічного співробітництва» із Білоруссю

Олександр Лукашенко, близький соратник російського президента Володимира Путіна, починає триденний візит у Пекін 28 лютого, в той час, як геополітична напруженість зростає через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Китай заявляє, що цей візит є «можливістю сприяти подальшому розвитку всебічного співробітництва» із Білоруссю.

Водночас зростає занепокоєння через те, що Китай розглядає можливість надання військової допомоги Росії. Це, на думку офіційних осіб Сполучених Штатів Америки, призведе до серйозних наслідків.

МЗС Китаю 24 лютого представило план щодо врегулювання війни Росії з Україною. Документ містить 12 пунктів, які, на думку Пекіна, сприятимуть завершенню бойових дій. Серед них – припинення вогню і бойових дій, початок мирних переговорів, припинення односторонніх санкцій та інше.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ висловив скептицизм щодо плану Китаю, стверджуючи, що Пекін «не заслуговує великої довіри», бо «не зміг засудити незаконне вторгнення в Україну.

Сполучені Штати оціюють мирний план, висунутий Китаєм, із певним скептицизмом, заявила в інтерв’ю Радіо Свобода постійна представниця США при НАТО Джуліан Сміт.

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи запропонований Китаєм план із припинення війни Росії проти України, заявив, що головне не слова, а кроки, які йдуть за ними, і результати.

Верховний представник Європейського союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель виступив із критикою пропозицій Китаю, заявивши, що вони не є мирним планом.

XS
SM
MD
LG